Пошук по сайту:

17 мая 2025 г. 05:12:44

В Україні викрили схему незаконного імпорту авто через західні області

В Україні викрили схему незаконного імпорту авто через західні області
В Україні викрили схему незаконного імпорту авто через західні області
Нацполіція викрила масштабну схему незаконного імпорту авто, яка діяла за участю працівників митної служби та низки компаній у Львівській, Волинській та Рівненській областях.

Про це стало відомо з кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 КК.

Організовані групи, діючи за попередньою змовою з посадовцями митної служби, налагодили схему ввезення транспортних засобів із заниженням їхньої вартості. Автомобілі імпортувалися за фактурною вартістю, значно нижчою за ринкову, що дозволяло ухилятися від сплати податків. Реалізація транспортних засобів на території України здійснювалася за цінами, близькими до задекларованої вартості, часто за готівку без відображення у фінансовій звітності.

Слідство встановило, що: фінансова звітність компаній-імпортерів не відповідає обсягам імпорту та реалізації, зафіксованим у Єдиному реєстрі податкових накладних, що свідчить про приховування доходів та несплату податку на прибуток. При цьому кредиторська заборгованість компаній-резидентів значно зростає, хоча кошти від реалізації автомобілів надходять. Розрахунки з нерезидентами-постачальниками або не проводяться, або здійснюються в мінімальних обсягах.

Зобов’язання за імпортними контрактами виконуються третіми особами, які не є сторонами зовнішньоекономічних договорів, що може вказувати на виведення коштів за кордон через підставні компанії. Після отримання доходів компанії перереєстровуються на соціально незахищених осіб без досвіду управління бізнесом, що дозволяє приховувати злочинну діяльність і припиняти діяльність товариств.
Легалізація доходів: Отримані кошти виводяться через безтоварні операції, зокрема шляхом купівлі транспортних послуг.

Ці дії, за даними Держфінмоніторингу, пов’язані з формуванням незаконного податкового кредиту, що забезпечує переведення безготівкових коштів у тіньовий обіг, минаючи систему оподаткування. Це призводить до ненадходження до державного бюджету податків в особливо великих розмірах.

Слідство ідентифікувало чотири товариства-імпортери, які ймовірно брали участь у схемі:

ТОВ «Роял Делонікс» (ЄДРПОУ 45120778, Дубно):  зареєстровано 1 березня 2023 року, статутний капітал – 50 тис. грн. У 2023 році імпортовано автомобілів на 369 млн грн, переважно від польських компаній Monopolystik та Trading Pride. Валютні розрахункові платежі здійснено на користь інших нерезидентів, зокрема Olvia Trade SRO  (30,55 млн грн), Trading Pride (16,63 млн грн) та Sl-Trade (10,02 млн грн).ТОВ «Тайм Проф» (ЄДРПОУ 44359656,  Луцьк): зареєстровано 10 серпня 2021 року, статутний капітал – 500 тис. грн. У 2023 році імпортовано автомобілів на 115,55 млн грн, але оплачено лише 26,03 млн грн.ТОВ «Макскар» (ЄДРПОУ 42964052,  Рівне): зареєстровано 19 квітня 2019 року, статутний капітал – 2,5 млн грн.ТОВ «Крафт Холл» (ЄДРПОУ 43848752,  Луцьк): зареєстровано 1 жовтня 2020 року, статутний капітал – 500 тис. грн.

Усі зазначені компанії пов’язані з ухиленням від сплати податків та формуванням фіктивного податкового кредиту. Їхні розрахункові рахунки арештовано за ухвалами суду.

Слідство встановило, що останні три фірми мають на балансі імпортовані автомобілі, які невстановлені особи намагаються продати за готівку через інтернет-оголошення та автомобільні майданчики. Це дозволяє уникати оподаткування та приховувати доходи від реалізації.

Qmall and Bohdan Prylepa: How cryptocurrency fraud is disguised as "charity" amid the war


Распечатать