Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 01:22:48

ЮНЕСКО долучиться до археологічних досліджень на територіях постраждалих унаслідок підриву Каховської ГЕС

ЮНЕСКО долучиться до археологічних досліджень на територіях постраждалих унаслідок підриву Каховської ГЕС
ЮНЕСКО долучиться до археологічних досліджень на територіях постраждалих унаслідок підриву Каховської ГЕС
5 серпня у Міністерстві культури та інформаційної політики України відбулася зустріч із представниками бюро ЮНЕСКО в Україні, Інституту археології України та Національного заповідника "Хортиця", на якій обговорювали проведення археологічних досліджень на територіях, що постраждали внаслідок знищення росіянами греблі Каховської ГЕС 6 червня 2023 року.

Про це повідомили в Мінкульті.

Як зазначається, дослідження цих територій ускладнене через тимчасову окупацію частини Херсонщини та її постійні обстріли ворогом.

"Відповідальним за реалізацію цього проєкту ми визначимо Національний заповідник "Хортиця", який знаходиться поряд з об’єктами та вже має певну історію участі в проєкті. На місці легше вирішувати усі оперативні питання", – повідомив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Він доручив опрацювати пропозиції щодо визначення Національного заповідника "Хортиця" відповідальним за реалізацію проєктуна всій акваторії Каховського водосховища з перспективою дослідження й лівого берега Дніпра. Крім того, він доручив актуалізувати питання створення спеціальних підрозділів ЗСУ та МВС, які б допомагали археологам здійснювати роботи на відповідних територіях, а також захищати від їхнього пограбування. Також доручив вивчити безпекову спроможність провести дослідження на території Дніпровсько-Бузького лиману.

Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС

Заступниця міністра культури та інформаційної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар наголосила, що МКІП має отримати чіткий план виїздів на ті території, де можливо проводити дослідження, враховуючи безпекову ситуацію.

Своєю чергою голова бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі заявила: "Ми готові надавати всебічну підтримку, зокрема щодо того, аби сприяти співпраці між органами влади та різними організаціями, також підтримувати цей процес логістично та організаційно".

Вона також зазначила, що ЮНЕСКО має доступ до супутникових зображень, що додатково допоможе моніторити ситуацію на обʼєктах на окупованих територіях та може скоординувати археологічні дослідження. Крім того, ЮНЕСКО готове провести тренінги щодо уніфікованих форм фіксації злочинів, пов’язаних з незаконним обігом культурних цінностей.


Распечатать