США мають намір створити мережу дрібних військових баз у Тихому океані
ВПС США активно розвивають мережу розосереджених баз і аеродромів у Тихоокеанському регіоні, готуючись до можливого конфлікту з Китаєм. У межах концепції Agile Combat Employment (ACE) планується розподіл повітряних операцій по безлічі невеликих оперативних пунктів, що ускладнить потенційному противнику завдавання масованих ракетних ударів по американських об’єктах. Про це пише видання Defense News, наводячи слова начальника штабу ВПС США генерала Девіда Олвіна.
За словами воєначальника, для забезпечення надійного захисту цих баз потрібне поліпшення активних оборонних заходів.
"Я б почувався більш упевнено, якби у нас був більш надійний активний захист баз. Якщо нам доведеться діяти з цих об’єктів, наявність активної оборони, безумовно, допоможе протистояти загрозі великої кількості ракетних атак", — сказав він.
Традиційно армія надавала й обслуговувала системи ППО, як-от Patriot і THAAD на об’єктах, але ці системи, ймовірно, занадто дорогі для Пентагона, щоб розміщувати їх на кількох невеликих острівних базах по всьому регіону.
Технічні особливості та підготовка льотного складу
Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС
Концепція ACE передбачає використання різних баз, включно з місцевими цивільними аеропортами й польовими аеродромами. Основна увага приділяється навчанню "багатофункціональних льотчиків", здатних виконувати одразу кілька завдань, як-от заправлення літаків і гарантування безпеки.
Оглядачі зазначають, що під час нещодавніх навчань Bamboo Eagle відпрацьовували методи роботи в умовах змодельованого бойового простору та управління розподіленими підрозділами. Однак, за словами Олвіна, пілотам слід продовжувати підготовку, оскільки до необхідного рівня "пілоти поки що не дотягують".
Важливим завданням залишається протидія ракетним атакам, особливо в умовах великої кількості невеликих баз, кожна з яких не може бути обладнана власною протиракетною обороною. ВПС також приділяють увагу старим, але перевіреним методам маскування та обману, використовуючи фальшиві цілі для заплутування противника.
"Старі добрі методи маскування, приховування та обману все ще живі й діють", — наголосив генерал.
Читайте по темі:
Распечатать