Пошук по сайту:

03 июн 2025 г. 10:48:07

ISW: Кремль готує російське суспільство та економіку до тривалої війни

ISW: Кремль готує російське суспільство та економіку до тривалої війни
ISW: Кремль готує російське суспільство та економіку до тривалої війни
Кремль докладає зусиль для підготовки російського суспільства та оборонно-промислової бази до затяжної війни з Україною та можливої майбутньої війни з НАТО.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначили, що кремлівський лідер Володимир Путін 30 травня підписав указ, який дозволяє позбавляти прав акціонерів оборонно-промислового підприємства у разі невиконання ним державних оборонних замовлень під час воєнного стану.

Передбачається, що Міністерство промисловості і торгівлі РФ зможе призначати керуючу компанію, яка діятиме як єдиний виконавчий орган підприємства з метою виконання договірних зобов’язань перед урядом. 

Дія документа поширюється на підприємства цивільної авіації та суднобудування, компанії з розробки та виробництва зброї, а також на державних субпідрядників, зауважують в ISW.

«Путін, імовірно, встановлює правові умови, які дозволять російському уряду реквізувати елементи економіки та оборонно-промислової бази у разі запровадження Кремлем повного воєнного стану з метою переходу країни повністю на воєнний режим», – йдеться у звіті.

За оцінкою аналітиків ISW, Кремль готує російське суспільство і економіку до затяжної війни в Україні, що свідчить про те, що Росія не зацікавлена в участі у добросовісних перемовинах щодо досягнення дипломатичного врегулювання.

Сили оборони відбили на фронті 216 атак противника


Распечатать