Пошук по сайту:

20 мая 2025 г. 02:22:53

На китайській орбітальній станції виявили невідомий раніше мікроорганізм

На китайській орбітальній станції виявили невідомий раніше мікроорганізм
На китайській орбітальній станції виявили невідомий раніше мікроорганізм
Попри суворе середовище, мікроорганізми успішно адаптуються до мікрогравітації, радіації та обмеженого простору. Їхня витривалість і здатність до виживання відкривають нові горизонти для науки та біотехнологій.

Китайські вчені відкрили новий штам бактерії на борту космічної станції Тяньгун, повідомляє South China Morning Post.

Мікроорганізм, якого назвали Niallia tiangongensis, є раніше невідомим варіантом земної бактерії і став першим виявленим штамом у китайській орбітальній лабораторії. Його було зібрано в травні 2023 року під час перебування екіпажу Шеньчжоу-15 на станції.

Новий штам проявив здатність пристосовуватися до екстремальних умов космічного простору - зокрема, демонстрував підвищену стійкість до окислювального стресу, мікрогравітації та здатність до відновлення після впливу радіації. Його адаптивні механізми можуть мати практичне застосування на Землі - від медицини до аграрної та космічної промисловості.

Ще однією важливою особливістю виду є його здатність до розкладання певних органічних речовин. Це відкриває перспективи для сталого перетворення космічних і земних відходів на корисні ресурси, що можна застосувати у замкнених екосистемах, наприклад, під час тривалих космічних місій або в ізольованих умовах на Землі.

Виявлення нового мікроба стало частиною дослідницької програми CHAMP, яка займається моніторингом мікробіому середовища космічної станції під час тривалих місій. Зразки було зібрано стерильними серветками з поверхонь модулів і заморожено для подальшого аналізу на Землі.

Про відкриття повідомили дослідники з Групи космічної біотехнології Шеньчжоу та Пекінського інституту систем інженерії космічних апаратів у журналі International Journal of Systematic and Evolutionary Microbiology.

Сили оборони відбили на фронті 216 атак противника


Распечатать