Пошук по сайту:

16 мая 2025 г. 05:17:19

Сенат Франції ухвалив законопроєкт спрямований на інтеграцію переселенців з України

Сенат Франції ухвалив законопроєкт спрямований на інтеграцію переселенців з України
Сенат Франції ухвалив законопроєкт спрямований на інтеграцію переселенців з України
Сенат Франції ухвалив у першому читанні законопроєкт, спрямований на покращення умов перебування в країні осіб з тимчасовим захистом, насамперед українців.

Ініціаторкою законопроєкту виступила сенаторка Надія Сологуб-Толленаз, яка очолює групу дружби Франція - Україна в Сенаті.

«Мій законопроєкт був одноголосно прийнятий Сенатом, і я хотіла би подякувати всім, хто мені допомагав. Тепер я сподіваюся, що він буде швидко розглянутий Національною асамблеєю, щоб бенефіціари тимчасового захисту могли бути краще інтегровані під час свого перебування у Франції», - написала сенаторка у Фейсбуці.

Документ відкриває особам під тимчасовим захистом доступ до соціальних виплат, які раніше були недоступні. Серед них - допомога для дорослих з інвалідністю та фінансова допомога для осіб похилого віку з низьким доходом.

Також спрощується доступ до ринку праці для медичних працівників з дипломами з-поза меж ЄС. Законопроєкт пропонує звільнити українських медпрацівників від обмежень щодо кількості місць на спеціальних іспитах. Після успішного складання вони зможуть інтегруватися у французьку систему охорони здоров’я.

Закон має відповісти на проблему значного зростання кількості заявок, які подають українці на отримання статусу біженця. На думку сенаторів, вони звертаються до цієї процедури саме через брак соціальних гарантій у рамках тимчасового захисту. Лише у 2024 році заявки на статус біженця подали 12 тисяч українських громадян. Це майже в чотири рази більше, аніж було у 2022-2023 роках.

Згідно з офіційними даними, станом на кінець 2024 року 56 314 українців мали чинні дозволи на проживання у Франції у рамках режиму тимчасового захисту. Це число значно зменшилося саме через те, що значна частина бенефіціарів тимчасового захисту вирішила перейти до статусу біженця, який дає право залишатись в країні на 10 років (картка резидента), в той час як тимчасовий захист необхідно поновлювати кожні 6 місяців.

Сили оборони відбили на фронті 216 атак противника


Распечатать