Кремль хоче більше, ніж Україну: Лавров озвучив нові загарбницькі плани Путіна

При цьому міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва не досягла з Вашингтоном якихось певних домовленостей щодо перемир’я. Щобільше, за словами глави МЗС РФ, Путін поклав своє око на країни Східної Європи, Центральної Азії та Південного Кавказу. Аналітики з Інституту вивчення війни проаналізували нові заяви Кремля.
Путін націлився на Східну Європу та Азію
Сергій Лавров продовжує наполягати на тому, що Донбас та “Новоросія” – це не українські землі. Ба більше, за його словами, Одесу “збудувала Росія”, а отже український уряд не може представляти інтереси мешканців цього міста.
Ще у 2023 році Путін відкрито заявив, що Крим, Одеса та весь Чорноморський регіон не мають жодного відношення до України. Глава МЗС РФ в інтерв’ю пропагандистським ЗМІ повідомив про бажання РФ захопити низку країн у Східній Європі, Південному Кавказі та Центральній Азії.
"Небезпечно, коли фашисти захоплюють землі, які ніколи не належали нікому, крім Російської імперії та СРСР", — заявив Лавров.
Насправді це означає, що Кремль накинув оком на землі Балтії, Молдови та інших країн, які входили до складу СРСР.
Наришкін пригрозив Балтії та Польщі
Помічник президента Росії та колишній секретар Ради безпеки Микола Патрушев нещодавно погрожував Фінляндії, використовуючи наративи, схожі на ті, які Кремль використовував для виправдання свого вторгнення в Україну, а Путін та інші російські офіційні особи намагаються використати попередні зусилля Росії з колонізації, щоб встановити інформаційні умови та виправдати майбутню агресію проти країн НАТО.
иректор Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Сергій Наришкін пригрозив нападом Росії на країни НАТО у відповідь на те, що країни НАТО посилюють свою оборону відповідно до заклику президента США Дональда Трампа до Європи збільшити власний оборонний потенціал.
За словами Наришкіна, першим у цьому випадку постраждають землі Балтії та Польщі. Російські офіційні особи, включаючи Путіна, неодноразово загрожували НАТО у 2023 та 2024 роках.
Наришкін, мабуть, стверджує, що європейські зусилля щодо прийняття на себе більшої кількості власних оборонних потреб Європи та захисту від майбутньої російської агресії відповідно до закликів Трампа до таких зусиль нібито є провокаційними та ведуть до ескалації.
Распечатать