Залужний підтвердив існування секретного штабу у Вісбадені

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook 8 квітня, на тлі уваги до розслідування , яке нещодавно розкривало деталі співпраці Києва та Вашингтона.
"Цей штаб справді став нашою з партнерами секретною зброєю у плануванні операцій та формуванні потреб для їх реалізації", — написав Залужний.
За його словами, після початку повномасштабного вторгнення РФ військова допомога Україні зросла у рази. З цим виникли нові виклики — від логістики до ремонту західної техніки. У квітні 2022 року на базі Європейського командування США у Штутгарті створили центр координації постачання, який згодом перемістився до Вісбадена.
Влітку 2022-го, на тлі дискусій з партнерами про доцільність того чи іншого озброєння, виникла ідея створити оперативний штаб, який би аналізував плани ЗСУ й формував запити на зброю за стандартами НАТО. Втілити задум вдалося за підтримки Великої Британії.
"У цьому штабі планували операції, проводили воєнні ігри, формували потреби для ЗСУ та передавали їх до Вашингтона й європейських столиць", — зазначив Залужний.
Що відомо зі статті NYT
Наприкінці березня опублікувало велике розслідування, в якому стверджувалося, що з початку повномасштабної війни між США та Україною діяло неафішоване партнерство в розвідці, плануванні, стратегії й технологіях. Центральним елементом цієї співпраці став штаб у Вісбадені, відомий як .
Американські військові щодня допомагали ЗСУ з визначенням цілей, аналізом супутникових знімків, радіоперехоплень і координат для ударів. У публікації зазначено, що США навіть надавали розвіддані для атак українськими морськими дронами по російських кораблях.
Згідно з NYT, у штабі у Вісбадені в січні 2024 року разом планували масовану атаку на російські об’єкти в Криму із використанням дронів та ракет дальньої дії. Водночас у розслідуванні описані й конфлікти в українському військовому керівництві, які, за даними видання, вплинули на результат контрнаступу 2023 року.
Суперечки й "червоні лінії"
Журналісти NYT окремо описали ситуації, які викликали напруження між Києвом і Вашингтоном. Наприклад, удар по крейсеру "Москва" у квітні 2022 року викликав роздратування в США через те, що українці нібито не попередили про атаку. Аналогічну реакцію викликали й дії в Курській області у 2024 році, коли українські сили нібито використали техніку, надану партнерами, для операцій на території росії — всупереч узгодженим правилам.
Американці, як зазначає видання, були обурені тим, що українська сторона не повідомила про ці дії, і навіть розцінили це як "шантаж".
Головним наслідком подібних випадків, за версією NYT, стало поступове коригування "червоних ліній" адміністрації Байдена. Хоча США офіційно залишаються осторонь бойових дій, у певний момент в Києві працювало до трьох десятків американських військових радників, деякі з яких бували в командних пунктах поблизу лінії фронту.
Распечатать











