Пошук по сайту:

07 апр 2025 г. 03:38:00

Нафта дешевшає на тлі торговельної напруженості між США та Китаєм

Нафта дешевшає на тлі торговельної напруженості між США та Китаєм
Нафта дешевшає на тлі торговельної напруженості між США та Китаєм
Ціни на нафту знизилися більш як на 3% у понеділок, 7 квітня, збільшивши втрати минулого тижня, оскільки ескалація торговельної напруженості між Сполученими Штатами та Китаєм викликала побоювання щодо рецесії, яка призведе до зниження попиту на нафту.

Про це повідомляє Reuters.

Ф’ючерси на нафту марки Brent знизилися на 1,41 долара, або 2,15%, до 64,17 долара за барель, тоді як ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate втратили 1,35 долара, або 2,18%, до 60,64 долара. На мінімумі сесії обидва контрольні показники скоротилися більш як на 3% і досягли найнижчого рівня з квітня 2021 року.

Ціни на нафту знизилися на 7% у п’ятницю, оскільки Китай підвищив тарифи на американські товари, посиливши торговельну війну, яка спонукала інвесторів до ціни з більшою ймовірністю рецесії. Минулого тижня Brent втратив 10,9%, а WTI – 10,6%.

«Важко побачити мінімальну ціну для сирої нафти, якщо паніка на ринках не вщухне, і важко побачити, що станеться, якщо Трамп не скаже щось, щоб зупинити побоювання глобальної торговельної війни та рецесії», — сказала Вандана Харі, засновник аналітичної компанії Vanda Insights.

Відповідаючи на тарифи президента США Дональда Трампа, Китай заявив у п’ятницю, що введе додаткові збори в розмірі 34% на американські товари, підтверджуючи побоювання інвесторів щодо повномасштабної глобальної торгової війни.

Імпорт нафти, газу та продуктів нафтоперероблення було звільнено від масштабних нових тарифів Трампа, але така політика може розпалити інфляцію, уповільнити економічне зростання та посилити торговельні суперечки, що вплине на ціни на нафту.

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив у п’ятницю, що нові тарифи Трампа «більші, ніж очікувалося», і економічні наслідки, включаючи вищу інфляцію та уповільнення зростання, ймовірно, також будуть такими.

Додавши імпульсу до зниження, Організація країн-експортерів нафти та її союзників (ОПЕК+) вирішила прискорити плани збільшення видобутку. Тепер група прагне повернути на ринок 411 тис. барелів на добу (б/д) у травні порівняно з раніше запланованими 135 тис. б/д.

У вихідні дні головні міністри ОПЕК+ наголосили на необхідності повного дотримання цільових показників видобутку нафти та закликали до 15 квітня подати плани надлишкових видобутків, щоб компенсувати надмірне викачування.

За добу українські захисники ліквідували 1250 окупантів


Распечатать