В Одесі засудили до довічного жорстокого вбивцю, який розстріляв знайомого та його бабусю через гроші

Злочин, про який ідеться, було скоєно 1 березня 2019 року в приватному секторі в Крижанівці. Злочинець дізнався, що в його знайомого є немаленькі заощадження. Він вирішив заволодіти цими грошима і напросився до своєї жертви в гості.
На діло чоловік взяв стартовий пістолет ZORAKI MOD. 914, заряджений кулями, які були кустарно перероблені на бойові.
Гість із господарем сіли випивати. Коли товариш по чарці розслабився, Гірик дістав зброю і вистрілив йому в голову. Переконавшись, що жертва мертва, він перейшов у літню кухню, де була майже 80-річна бабуся вбитого, і в такий самий спосіб розправився з нею. Потім він забрав з дому 70 тисяч гривень готівкою, банківські картки з пін-кодом, мобільні телефони і зник. З карток він зняв ще 50 тисяч гривень у різних банкоматах.
За ці гроші він встиг купити цивільній дружині мобільний телефон і погасити свої борги перед родичами та знайомими.
Затримали вбивцю наступного дня. Свою провину він визнав повністю. Олександра Гірика визнали винним у вбивстві двох осіб, вчиненому з корисливих мотивів, розбійному нападі, незаконному поводженні з вогнепальною зброєю, крадіжці документів.
«Суд не вважає за можливе застосовувати щодо обвинуваченого позбавлення волі на визначений строк, оскільки таке покарання слід визнати явно недостатнім для виправлення та запобігання вчиненню нових злочинів, а відтак є несправедливим унаслідок його м’якості, — зазначається у вироку. — Зокрема, на переконання суду, обставиною, що зумовлює призначення довічного позбавлення волі обвинуваченому та водночас вказує на неможливість досягнення мети покарання шляхом застосування покарання у виді позбавлення волі на певний строк, є винятково високий ступінь суспільної небезпеки скоєного злочину та особи винного. Він визначається сукупністю всіх зібраних у справі даних, що стосуються вчиненого злочину, особи винного, відсутності обставин, що пом’якшують покарання, та наявності обставин, що обтяжують покарання, а саме вчинення злочину відносно особи похилого віку».
Распечатать