Російськи банки придумали нову схему обходу санкції для розрахунків з Китаєм, - росЗМІ
Як розповіли виданню в одному з банків, що беруть участь у схемі, великій юридичній фірмі та міжнародній логістичній компанії, у схемі беруть участь Сбербанк, Альфа-банк, Совкомбанк, Т-банк і банк "Точка".
За словами учасників, схема неофіційно називається "китайський трек". При цьому домовленість про її створення досягнута на високому політичному рівні, згідно з повідомленнями деяких банків, схему створено центральними банками Росії та Китаю.
Як запевняють менеджери банків, платежі за цією схемою проходять у будь-який китайський банк без затримок - але тільки за умови, що контрагент зареєстрований в одній з 11 з 34 провінцій Китаю: Хейлунцзян, Шаньдун, Чжецзян, Аньхой, Гуандун, Сіньцзян, Цзилінь, Шеньсі, Хебей, Сичуань і Фуцзянь, однак причина саме такого обмеження невідома.
"Банкір, який збирається працювати за цією схемою, каже, що вони згадані в якихось угодах між країнами, інше джерело припускає, що так Китай хоче підтримати регіони, які відстають у зовнішній торгівлі", - пише The Moscow Times.
Читайте по темі: Гарріс випереджає Трампа у ключовому штаті
При цьому обмежень щодо мінімальної суми платежу немає, а термін зарахування коштів становитиме в середньому чотири дні. У Росії розрахунки проводяться в рублях, а в Китаї - в юанях за курсом Банку Росії.
Залежно від банку і суми платежу комісія за новою схемою становитиме від 1% до 2,5%. У комісію входять винагорода агента і оплата валютного контролю, який здійснює банк. При цьому незалежні платіжні агенти зараз беруть за проведення платежу в середньому 2-2,5%, а популярна у російських імпортерів шанхайська філія ВТБ - 2,45%.
Распечатать