Грузинського "хулігана" зі столичного Almondo Михайла Лолуа оголосили в розшук
Відповідний профайл достойника 1 січня 2025 року з’явився у переліку осіб, які переховуються від органів влади на сайті МВС.
Офіційною датою його зникнення з радарів позначено 13 лютого 2024 року. Саме тоді Дніпровським палацом Феміди було визначено запобіжний захід Лолуа у вигляді особистого зобов’язання. Відтоді в суді гарячого джигіта не бачили. Як наслідок такого ігнору правосуддя, на початку жовтня минулого року правоохоронцям було доручено здійснити заходи для встановлення місцезнаходження та забезпечення явки Лолуа в судове засідання, проте реалізувати цю ухвалу наразі не вдалося.
Раніше повідомлялося: вже судимого (спочатку на території РФ, а згодом у Австрії) джигіта Кіпшидзе, який щонайменше двічі міняв установчі дані та брав прізвище Гефердидзе/Расоян, група з трьох-чотирьох опонентів перестріла неподалік будинку по вулиці Новаторів в Дніпровському районі української столиці 18 серпня 2021 року. Ці зловмисники накинулася гамселити Роберта, а один з нападників - зрештою застосував зброю. Від масивної внутрішньої кровотечі поранений Кіпшидзе помер на місці подій. Неофіційною версією скоєння злочину вважається так звана "вендета" за проступок вбитого від представників найвищої касти кримінального світу.
Читайте по темі: Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном
Де-юре вбивцею Кіпшидзе було визначено одного з представників "грузинського десанту" на теренах Південної Пальміри - Михайла Лолуа.
Достойника затримали в листопаді 2021 року в Одесі, помістивши під варту. На свободі він опинився через 12 місяців за трагікомедійних обставин. 23 листопада 2022 на тлі спричиненого широкомасштабною агресією армією РФ та атак об’єктів енергетики, під гирчання заздалегідь привезеного захистом Лолуа генератора Дніпровський райсуд столиці відправив волелюбного сина Кавказу під цілодобовий домашній арешт. Згідно розшукового профайлу вбивці, він зник з радарів через півтора роки на тлі визначення йому найлагіднішого із "запобіжників".
Що ж стосується спільників Лолуа, разом із якими він брав участь у нападі та вбивстві співвітчизника, то на етапі слідства розглядалася версія щодо ймовірної причетності до скоєння злочину ще кількох достойників зі складу "одеського десанту".
Передусім йдеться про виконавців - 30-річного уродженця Вірменії Геворіка Хачатряна, 39-річного уродженця Сухумі Рамаза Берідзе та 36-річного уродженця Батумі Рамаза Вашакмадзе, кожен з яких вже потрапляв у фокус уваги правоохоронців.
Зокрема, ватажок цієї трійці Хачатрян проходить в якості обвинуваченого в справі про здійснений восени 2018 року розбійний напад (ч.2 ст.187 КК України) та наразі перебуває в розшуку в цьому провадженні.
Читайте по темі: ЗСУ знищили 1370 російських солдатів та 33 ворожі артсистеми
Берідзе наприкінці 2014 року було засуджено в Києві за грабіж (ч.2 ст.186 КК України) до п’яти років позбавлення волі, проте звільнено від відбуття покарання за амністією. Після цього достойника притягали до відповідальності за крадіжку (ч.3 ст.185 КК України), а наразі уродженець Сухумі оголошений в розшук за черговий злочин.
Судимість в 2012 році отримав і Рамаз Вашакмадзе - тоді на Одещині достойника засудили за грабіж (ч.2 ст.186 КК України) до 4 років позбавлення волі з іспитовим терміном на 36 місяців.
За інформацією Dетектив-Info, вирогідним організатором, що й "звів" між собою "одеських гастролерів" та Роберта Кіпшидзе у фатальний для останнього день, виступав наразі оголошений в розшук в справі про крадіжку (ч.2 ст.185 КК України) 27-річний громадянин РФ Артур Аванесян. Саме Аванесян, як вже повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, виступав головним контактером з 62-річним Камо Єгіазаровим (відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Камо Московський") під час перебування останнього в Чернігівському ПТПІ протягом 2020-2021 років. Представник найвищої касти кримінального світу тоді здебільшого називав Аванесяна "братом", а суду охарактеризував як свого сина.