Кремль продовжує вимагати капітуляції України, — ISW
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
У ISW нагадали, що 2 січня український Президент Володимир Зеленський повторив попередні заяви про те, що українська Конституція та українське законодавство забороняють проводити президентські та парламентські вибори під час воєнного стану. Зеленський заявив, що влада зможе розглянути питання про скасування воєнного стану лише тоді, коли «гаряча фаза» війни завершиться.
Аналітики також нагадали, що Закон України «Про правовий режим воєнного стану», прийнятий у 2000 році, передбачає, що влада може припинити воєнний стан «за умови усунення загрози нападу чи небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності».
«Кремлівські чиновники, включно з Путіним, неодноразово використовували навмисне неправильне тлумачення українського законодавства та Конституції, щоб стверджувати, що Зеленський є нелегітимним Президентом України після того, як Україна, дотримуючись закону та Конституції, не провела вибори в умовах воєнного стану в 2024 році. Український уряд юридично не може скасувати воєнний стан, поки Росія продовжує нападати на Україну», - йдеться у звіті.
Зеленський в свою чергу окреслив умови, які необхідно виконати, щоб змусити Росію погодитися на «справедливий мир». За його словами, досягнення «справедливого миру» на майбутніх переговорах вимагає сильної української армії, гарантій безпеки з боку західних союзників і майбутнього членства України в НАТО і ЄС, щоб стримати Росію від нової агресії проти України.
Читайте по темі: Ізраїль оголосив закритою військовою зоною територію на кордоні з Ліваном
Зеленський заявив, що Україна не може досягти справедливого миру з невеликою армією в «40 000 або 50 000 солдатів» - посилання на попередню вимогу Путіна під час мирних переговорів між Росією і Україною в Стамбулі навесні 2022 року, щоб Україна демілітаризувалася і зберегла лише сили чисельністю приблизно 50 000 осіб.
«Путін та інші кремлівські чиновники неодноразово висували умови припинення війни, які дорівнюють повній капітуляції України, включно з усуненням легітимного українського уряду та демілітаризацією України. Ці вимоги не змінилися з 2021 року», - йдеться у звіті.