Штучний інтелект уперше намалював автопортрет

Штучний інтелект уперше намалював автопортрет
Штучний інтелект уперше намалював автопортрет
Штучний інтелект уперше намалював автопортрет, показавши, який, на його думку, він має вигляд.

Як розповіли у виданні, штучний інтелект “знає”, що він не людина, а лише комп’ютерна система, тож міг би зобразити себе як робота. Натомість ШІ намалював себе як суміш 40 художників, які завантажили в програму власні селфі.

Цей тест був проведений страховою компанією Hiscox, щоб відзначити запуск свого першого звіту Art and AI Report. У звіті розглядається вплив штучного інтелекту на світ мистецтва та етична дилема, що оточує мистецтво, створене штучним інтелектом.

 tidtridhidhab

Оскільки ШІ-генератори зображень розвивають здатність створювати нові роботи, вивчаючи навички людей-художників з різних епох, в одному творі можуть поєднуватися роботи від да Вінчі до Бенксі та всіх, хто перебуває між ними.

Читайте по темі: Південнокорейська SK Hynix інвестує майже $75 мільярдів у штучний інтелект та виробництво чипів

Згідно з повідомленням, причина зацікавленості Hiscox в цьому полягає в тому, що це часто робиться без надання компенсації живим художникам або отримання їхньої згоди.

Насправді, за даними страховика, 77% колекціонерів і 78% любителів мистецтва заявили, що художники повинні отримувати справедливу компенсацію за те, що їхні роботи використовуються моделями зі штучним інтелектом.

У зв’язку з цим Hiscox провела тест і виплатила компенсацію всім своїм 40 художникам.

Hiscox виявив, що більш ніж третина (37%) колекціонерів стурбовані тим, що роботи художників використовуються без їхнього дозволу.

Звіт Hiscox Art and AI Report виявив, що 42% колекціонерів та ентузіастів мистецтва мають етичні проблеми, пов’язані з мистецтвом штучного інтелекту, тоді як більш ніж третина (37%) колекціонерів стурбовані порушенням авторських прав.

Окрім того звіт також засвідчив, що серед колекціонерів (82%) та ентузіастів (76%) існує сильне бажання чіткого маркування, щоб відрізнити мистецтво, створене штучним інтелектом, від контенту, створеного людиною.