Богдан Прилепа: як криптошахрай вивів мільярди з Coinsbit і сховався в Дубаї

Богдан Прилепа: як криптошахрай вивів мільярди з Coinsbit і сховався в Дубаї
Богдан Прилепа: як криптошахрай вивів мільярди з Coinsbit і сховався в Дубаї
Досліджуючи особистість Богдана Прилепи, мимоволі згадуються слова відомого поета: «О, скільки нам відкриттів чудових…». Ще зовсім недавно він здавався «бізнесменом-новатором», але несподівано виявився звичайним шахраєм. Точніше, не таким вже й звичайним, адже до своїх афер додав ще й державну зраду.

Про це пише портал Антикор.

Втім, нічого нового – в Україні це швидше норма, ніж виняток. І шлях від «ІТ-інвестора і розробника криптовалютних бірж Сoinsbit, Qmall і Pateх» до криптоафериста виявився стандартним і у Прилепи. Щоправда, до цього ще додалася державна зрада, але це говорить лише про недалекий розум Прилепи, тому що розумна людина задовольнилася б грошима, взятими з довірливих лохів криптоінвесторів. Але, мабуть, жадібність перемогла. Про це – нижче, а поки помилуйтеся на видачу пошуковика, яка краще за будь-які слова описує ситуацію з Богданом Прилепою.

Колишнього правоохоронця із Генічеська заочно засудили на 15 років за держзраду

«Інвестор - аферист - жертва». Звичайно, жертва. Що ще заявляти після того, як тебе взяли за обман тисяч людей, причому ти це зробив на святому – на допомозі армії? Звичайно, тепер Прилепу «ображає влада», щоб «забрати все нажите непосильною працею». Головне – «чесною працею». Ну а що ще говорити після того, як Прилепа оголосив про створення «форка Біткоїна – Bitcoin Ultimatum»? Це той самий Bitcoin Ultimatum, який Богдан Прилепа напарював разом з ще одним талантом місцевого розливу – Миколою Удянським – довірливим громадянам через біржу Сoinsbit. Правда, потім з цим «форком біткойна» сталося те, що і мало статися – він став коштувати нуль копійок. До того ж жодна пристойна біржа цю «криптовалюту» на свої майданчики не пускала. Але це ті, хто жадав багато грошей, причому відразу і на халяву, з’ясували потім, коли багато грошей отримали Прилепа з Удянським.

Читайте по темі: На Хмельниччині викрито підпільну друкарню, яка виготовляла фальшиві документи військовозобов’язаним

На Прикарпатті судитимуть учасників ОЗГ, які виманювали гроші у соцмережах

Але на цьому історія не закінчилася – Богдан Прилепа продовжив розвивати біржу Сoinsbit, на якій, попри аферу з Bitcoin Ultimatum, залишилося багато користувачів. Як стверджує менеджмент самої біржі, у неї понад два мільйони користувачів, а обсяг торгів за добу – понад 900 мільйонів доларів.

Вбивство посадовця запорізької мерії: Правоохоронці затримали підозрюваного

Вірити цим даним – питання відкрите. Токен Coinsbit Token, який торгувався на цій біржі, на серйозних біржах (наприклад, Binance) не торгується, а на решті за останню добу різко впав вниз. Та й обсяги торгів у нього справді «приголомшливі»:

Reuters: У США Верховний суд дав Трампу частковий імунітет у справі про штурм Капітолію

Але суть навіть не в цьому, а в тому, що продати його неможливо. Тому що на цей момент сайт біржі https://coinsbit.io/ не відповідає, видаючи повідомлення «Вибачте, ви були заблоковані». А спеціалізовані ресурси видають таке повідомлення:

Затримали підприємця, який ввозив військові товари під виглядом гуманітарки

«There has been reports that users are unable to withdraw funds on this exchange. Kindly exercise caution before you proceed - Були повідомлення про те, що користувачі не можуть вивести кошти на цій біржі. Будь ласка, будьте обережні, перш ніж продовжити». Дуже схоже на те, що повідомлення, які відкидає Богдан Прилепа, відповідають істині – він заблокував можливість виведення грошей з біржі Coinsbit. Нагадаємо, що вона була заснована у 2018 році нібито в Естонії, хоча юридична адреса біржі - Global Gateway 8, Rue de la Perle Providence, Мае, Сейшели. Але хто звертає увагу на подібні дрібниці, коли світять надприбутки?

Скільки насправді користувачів на біржі Coinsbit і на скільки саме їх нагрів Богдан Прилепа – невідомо. За статистикою від Сoingecko, тільки Coinsbit Token випущено 900 000 000 монет. Пропозиція на ринку до блокування становила 659 826 196 монет, тобто продано 240 173 804 токени. Скільки людей їх купило – теж невідомо, але оскільки його ціна ніколи не перевищувала $0.000566, то, швидше за все його купували сотнями та тисячами монет. Тому можна припустити, що Прилепа кинув від кількох десятків тисяч людей тільки на своєму Coinsbit Token.

В Одесі неповнолітня дівчина випадково застрелила військового

Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало

Проте це явно не всі постраждалі – на біржі Coinsbit, спільному з Миколою Удянським підприємстві Богдана Прилепи, торгувалися й інші монети, в тому числі й цілком ліквідні. Той самий Біткоїн або Ефір, наприклад – всього 69 монет. Перед тим, як «лягти», денний обсяг торгівлі склав 1 139 565 005,53 $.

Українські захисники за добу знищили понад 1100 окупантів та 66 артситем ворога

Скільки з цих грошей вивів чи виведе на сторонні ресурси Богдан Прилепа та скільки взагалі грошей на біржі Coinsbit – невідомо. Але мова йде про мільярди доларів. Зрозуміло, що всі ці гроші не залишаться у кишенях самого Прилепи. До кінця не прояснена роль і, відповідно, частка Миколи Удянського в цій афері. Та й не слід забувати про накладні витрати. Але в мінусі Прилепа точно не залишиться. Навіть з урахуванням того, що доведеться ділитися з представниками влади, на яку тепер Прилепа перекладає відповідальність за те, що сталося. Тому що, якби там не заявляв Прилепа, а хтось випустив і його самого, і цілу команду фахівців з України після початку повномасштабного вторгнення. Тому теперішні заяви Прилепи про «спробу відняти бізнес» цілком зрозумілі, але теж розраховані на недалеких людей.

Загарбники скинули авіабомбу на Цукурине Донецької області, поранена дівчина

Звичайно, основи для таких заяв у Прилепи є – в його офіси в Україні прийшла СБУ з обшуками, і він явно ображений на своїх покровителів у високих кабінетах. Але, якщо ці обшуки й викликані бажанням забрати у Прилепи вкрадене, то це не єдина причина. Хто б не прикривав Богдана Прилепу і його аферу, а СБУ прийшла в його контору після того, як на біржі Coinsbit були заблоковані рахунки людей, які збирали гроші на дрони для ЗСУ. І Прилепа знав про ці збори та мав доступ до рахунків волонтерів. Після того, як там зібралася величезна сума, рахунки виявилися заблокованими. За даними ЗМІ, мова йде про мільйони доларів. До того ж ці гроші пішли до Росії, так що криптогаманці волонтерів порожні. А після цього взагалі «лягла» вся біржа.

Ізраїль вестиме війну в Газі, доки існує ХАМАС, — Нетаньягу

Зараз Богдан Прилепа відверто глузує з наміру української влади примусово доставити його на Батьківщину. Він має підстави для таких насмішок: Дубай – не Молдова, звідки привезли суддю Чауса. Тому судити за держзраду очно його навряд чи будуть. Але й особливо радіти нічому – якщо Богдан Прилепа дійсно співпрацював зі спецслужбами РФ, а, судячи з усього, так воно і є, то йому слід остерігатися не СБУ, а ФСБ. Прецеденти вже були. А Прилепа – матеріал відпрацьований. Тож дочекаємося розвитку подій.