Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 12:27:30

Родина командира 211-ї бригади ЗСУ Побережнюка не має офіційного житла

Родина командира 211-ї бригади ЗСУ Побережнюка не має офіційного житла
Родина командира 211-ї бригади ЗСУ Побережнюка не має офіційного житла
Родина командира 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ, полковника Олега Побережнюка, котрий нелегально будував собі будинок, використовуючи підлеглих, не має офіційного місця мешкання, жодного майна та живе на мінімальні доходи. 

Про це стало відомо з декларації дружини посадовця, котра  працює у Кам’янець-Подільському районному ТЦК та СП.

Жінка вже довгий час (з 2019 року) подає декларації, де не вказує статки свого чоловіка (тоді ще командиру батальйону) та місце його роботи. Сама вона працювала оператором відділення військового обліку і бронювання у ТЦК.

У подружжя є двоє дітей: Кирило та Анжеліка. Вказується, що дружина офіцера заробляє щорічно приблизно 350 тис. гривень. Інших доходів немає.  Так само як немає квартири, будинку, авто тощо. Не вказано навіть майно, яке є у користуванні.

Єдине, що задеклароване, то ділянка на 2,5 тис. кв. м в селі Павшино Мукачівського району Закарпатської області у 2021 році. Вартість майна не вказана.

Читайте по темі: СБУ затримала чиновників Мін’юсту за вимагання хабарів

Цікавий тут той факт, що Олег Побережнюк отримав підозру за ч. 2 ст. 364 КК, а саме – восени 2023 року командир залучив чотирьох підлеглих до будівництва свого будинку на Хмельниччині, замість їхньої служби в зонах бойових дій. Військових офіційно включили у наказ про відрядження на Миколаївщину, де вони нібито виконували обов’язки, проте насправді знаходилися вдома, отримуючи зарплату та бойові виплати. Збитки для держави становили майже мільйон гривень.

Поліція та ДБР показали фото обшуків у Побережнюка. Виявилося, що в нього є і недобудований будинок і ще якийсь житловий будинок. Все це не було вказано в деклараціях його дружини.

  tidtridhidhab

ДБР розпочато розслідування щодо перевищення владних повноважень керівництвом у цій частині (ч. 5 ст. 426-1 КК). Є інформація ЗМІ, що до офіцери застосовували нестатутні заходи впливу та насильства до підлеглих.

Слідство досліджуватиме матеріали, зібрані у ході службових перевірок бригади Головною інспекцією Міноборони, повідомлення у медіа та соціальних мережах щодо знущань з бійців.

ЗМІ пишуть, що у бригаді є «чоловіки і дружини, батьки і сини, куми, далекі родичі, коханки, друзі, однокласники, сусіди і всі інші, кого можливо притягнути зі свого оточення».

Під час службової перевірки щодо складання адмінпротоколів щодо бійців з’ясувалося, в другому батальйоні не складали документи на деяких військових, які перебували в стані алкогольного сп’яніння, що підтверджено медичними оглядами. Солдати нібито платили по 5-20 тис. гривень тому, хто виявив порушення.

Також він, за його словами, встановив багато незаконних фактів, зокрема побиття військових, якщо вони вживали алкоголь, але не платили гроші. В основному знущаннями займався син начштабу Валерія Пастуха і похресник комбрига Побережнюка Владислав Пастух, який був командиром одного зі взводів у першому батальйоні.

«Малий Пастух погрожував тим, що його батя – начальник штабу, а хрещений – комбриг, які можуть перевести військових у піхоту, де їх одразу кинуть «на м’ясо». За рахунок цих погроз йому вдавалося вимагати у хлопців гроші», – розповів на умовах анонімності інший співрозмовник УП серед сержантів.
За словами п’яти колишніх офіцерів і сержантів бригади, саме Пастух-молодший вимагав у військових кошти й знущався з них під час відряджень для будівництва фортифікацій на Донеччині, Харківщині й Дніпропетровщині.

В зоні бойових дій Пастух мав доступ до військовослужбовців різних батальйонів, зокрема другого, хоча був взводним у першому батальйоні. При цьому серед тих, хто скаржився – переважно інженери другого, пише УП.

«Я, …, перебуваючи на ротації у Дніпропетровській та Донецькій області вживав алкогольні напої за що був неодноразово покараний ст. лейтенантом Пастухом Владиславом Валерійовичем фінансово та фізично із застосуванням до мене грубої фізичної сили, також мене прив’язували до дерв’яного хреста і фізично знущалися наді мною», — йдеться в одній із заяв від постраждалого військового.

Після цієї історії Пастуха-молодшого перевели на службу в іншу частину. А його батько виплатив кошти постраждалим військовим. Кримінальне провадження через знущання не було відкрите ні прокуратурою, ні Державним бюро розслідувань. Натомість прокуратура розслідувала справу про нескладання адмінпротоколів щодо військовослужбовців.

Зазначається, що Гусятинський райсуд Тернопільської області 10 вересня 2024-го визнав Пастуха-старшого винним у недбалому ставленні до служби під час воєнного стану. Він заплатив максимальний штраф – 34 тис. гривень. Крім того, на етапі досудового розслідування відшкодував державі збитки в розмірі майже 140 тис. гривень.

Читайте по темі: Голову екоінспекції Карпатського округу Ладовського викрили у незаконному збагаченні

1 листопада 2024 року президент нагородив командира 211-ї понтонно-мостової бригади орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня – «за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку». Під час урочистих заходів у День ЗСУ Зеленський особисто вручив Побережнюку бойовий прапор.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що взяв ситуацію під особистий контроль і повідомлятиме про результати перевірки факту знущань.


Распечатать