Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 12:30:24

Захисник розповів про проблеми у ЗСУ під час російського наступу

Захисник розповів про проблеми у ЗСУ під час російського наступу
Захисник розповів про проблеми у ЗСУ під час російського наступу
Український захисник Євген Ієвлєв (позивний "Шейх") заявив, що за понад 2 роки повномасштабної війни воїни Сил оборони відчули значну втому. За його словами, проблеми існують не лише на фронті, але й у менеджменті нашої армії та в середній ланці також.

Таку думку військовослужбовець з 109-ї окремої бригади ТРО висловив в інтерв’ю OBOZ.Talk. "Їхні просування – це не зумовлено тим, що вони запропонували щось нове чи навчилися чогось. Це також має причину в тому, що за 2,5 роки наша армія, хочемо ми цього чи ні, також сточується", – сказав він.

"Розумієте, війна – це не операція з видобутку нафти, де передбачено втрати робочої сили 5%, тому що є небезпечні роботи, які треба виконувати. Хочете чи ні, навіть якщо ви перемагаєте, у вас будуть загиблі, у вас будуть поранені. І наша армія також зазнає втрат", – додав воїн.

Він назвав надскладною ситуацію на Курахівському та Покровському напрямках. Якщо говорити метафорично, то десь від липня стало відчутно, "що хмари над нами згустилися максимально".

"І ось скажу вам: за останній тиждень деякі проблиски сонячного проміння – трохи все ж є. Я просто не хочу виказувати те, що, можливо, на сьогодні ще в секреті, але є те, що з відкритих джерел можна дізнатися.

Ви ж чули, що є там ділянки на Покровському напрямку, де нашому війську вдалося дещо контратакувати. Я не буду називати населених пунктів, але знаю, що деякого успіху нашим військовим вдалося досягти. Мені дуже хочеться вірити, що зараз саме той час, коли ініціатива з рук ворога все ж потроху перейде в наші руки", – висловив надію Ієвлєв.

"Люди сильно втомилися": військовий розповів про проблеми у ЗСУ на фоні російського наступу. Відео queiqqhittihzant tidtridhidhab

Також він прокоментував знущання з військовослужбовців у 211-й понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ.

В українському війську "трохи віддалилися від тієї поваги", яка була на початку повномасштабного російського вторгнення. На його думку, через два з половиною роки ситуація всередині армії "змінилася у напрямку Радянщини".

Воїн зазначив: цей випадок – це вже не перша й навіть не десята за пріоритетністю причина, яка свідчить про необхідність реформи в армії.

"Я вам зараз скажу речі, за які, можливо, завтра мене покарають, але дуже сподіваюся, що воно працюватиме трохи в інакшому напрямку", – зазначив Ієвлєв.

Він зауважив, що в якийсь момент у Силах оборони "почалися не дуже зрозумілі призначення", які негативно впливають на бойовий дух хлопців і дівчат.

Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало

"Бо ти максимально мотивований і натхненний і виконуватимеш накази, коли тобі зрозуміло, по-перше, твоє командування як суб’єкт, і коли тобі зрозумілі дії командування", – вважає воїн.

Він не каже про те, що кожному солдату мають надсилати якісь доповіді. Але треба "хоча б інтуїтивно й ментально розуміти та вірити в те, що командування діє правильно".

"І от коли почалися ці, скажімо так, незрозумілі призначення (без прізвищ знову ж), коли люди почали керувати бойовими підрозділами та з’єднаннями бойових підрозділів, які ніколи не були в окопі, от із цього моменту й почалися такі випадки, про які ви зараз мене питаєте", – сказав "Шейх".

Подібних жорстоких знущань у кожній бригаді немає, хоч можливі деякі порушення, якщо провести перевірки.

Ієвлєв зазначив: зараз "соціальний ліфт" для воїнів чомусь не спрацьовує, адже через два з половиною роки великої війни "батальйонами та бригадами вже мають керувати офіцери, які з першого дня війни виросли на війні".

"Тому що, повірте, коли ти проходиш це хрещення зі своїми побратимами, ти не наважишся подібним чином вчиняти. Я не буду виключати й казати, що в армії все має бути гладко і прекрасно, але все ж є написаний статут, якого мають дотримуватися всі, і взаємоповага має бути між всіма", – сказав він.

"Я знаю, коли одна й та сама бригада з одними й тими самими комбатами, з одними й тими самими ротами, у них змінювався комбриг – і клімат у підрозділі в цілому змінювався, хоча ланка людей, які нижче комбрига, залишалась та сама. Тому тут це дуже сильно залежить саме від командирів великих з’єднань підрозділів", – додав військовослужбовець ТРО.


Распечатать