Рада ухвалила у першому читанні закон про множинне громадянство

Рада ухвалила у першому читанні закон про множинне громадянство
Рада ухвалила у першому читанні закон про множинне громадянство
Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт про введення інституту множинного громадянства. Документ підтримали 247 народних депутатів, що дозволило зробити перший крок до його імплементації.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, зазначивши, що до другого читання будуть враховані пропозиції та зауваження, зокрема від Світового конгресу українців.

Рада ухвалила перший крок до змін tidtridhidhab

Суть законопроєкту

Законопроєкт №11469 під назвою "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України" передбачає чіткі умови для набуття множинного громадянства.

Читайте по темі: Від сьогодні Угорщина головує в Раді ЄС

Документ визначає:

Допустимі випадки множинного громадянства, зокрема:

Набуття дитиною громадянства України та іншої держави за народженням;

Набуття громадянства через шлюб з іноземцем;

Автоматичне отримання іншого громадянства через законодавство іноземної держави;

Спрощене набуття українського громадянства іноземцями з держав, що входять до визначеного переліку.

Обмеження множинного громадянства: законопроєкт чітко забороняє множинне громадянство для осіб, які мають громадянство держави-агресора або держави, що не визнає територіальну цілісність та суверенітет України.

Президент України Володимир Зеленський подав законопроєкт до парламенту ще в серпні цього року. Ініціатива покликана забезпечити українцям за кордоном можливість зберігати своє громадянство та спростити процес отримання громадянства іноземцям, які підтримують Україну.

Законопроєкт також враховує ситуацію з громадянами, які автоматично набули інше громадянство через закони іноземних держав, не отримуючи підтверджувальних документів.

Після доопрацювання у другому читанні законопроєкт має бути остаточно ухвалений Верховною Радою. Очікується, що це рішення сприятиме інтеграції української діаспори та посиленню міжнародної підтримки України, водночас забезпечивши національну безпеку у питаннях громадянства.