Зурабішвілі заявила, що має намір залишитися президенткою Грузії після виборів
Про це вона повідомила в інтерв’ю Укрінформу.
«Особисто я збираюся залишитися президентом після виборів. Я залишуся президентом до кінця мандату, до інавгурації. Але інавгурації легітимного президента. Якщо парламент не є легітимним, якщо він не був скликаний мною відповідно до умов Конституції, якщо він базується на виборах, які не є легітимними з моєї точки зору і з точки зору народу, то обраний президент теж не буде легітимним, навіть якщо він буде інавгурований», – розповіла Зурабішвілі.
Вона підтвердила, що не залишить президентського крісла і стане втіленням «народної легітимності».
«У мене немає влади. Тож я не залишаюся при владі, але залишаюся втіленням народної легітимності, яку я також маю, не тільки тому, що мене обрали, але й тому, що мене підтримує «вулиця». І я уособлюю тяглість держави», – сказала президентка Грузії.
За її словами, партія «Грузинська мрія», яка нині при владі, керує всіма інституціями країни – державними службами, економікою, має повний контроль.
«Тож ми маємо справжню автократію, і я вважаю своїм обов’язком продовжувати втілювати те, що я можу втілювати і в чому, як я вважаю, маю підтримку народу», – запевнила Зурабішвілі.
Як повідомляв Укрінформ, вибори президента Грузії відбудуться 14 грудня у будівлі парламенту, а інавгурація новообраного президента запланована на 29 грудня.
Уперше президента Грузії обиратиме не населення, а Виборча колегія, до складу якої входитимуть 300 людей, зокрема 150 депутатів грузинського парламенту, члени Верховних рад Аджарії та Абхазької автономної республіки у вигнанні. Ще 109 членів колегії будуть висунуті політичними партіями із місцевих органів влади відповідно до квот, визначених Центральною виборчою комісією (ЦВК). Ці квоти ґрунтуються на результатах виборів місцевого самоврядування 2021 року. Склад Виборчої колегії буде затверджений ЦВК.
Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало
61 депутат від опозиції, ймовірно, не братиме участі у голосуванні, оскільки опозиційні партії не визнають легітимність парламенту ХІ скликання.
Раніше опозиційний канал «Мтварі» повідомив, що на посаду президента Грузії розглядаються кандидатури очільника «Грузинської мрії» Іраклія Гарібашвілі та Костянтина Гамсахурдії, сина першого президента країни Звіада Гамсахурдії.