У Києві планують капітально ремонтувати вулиці, які по актах обстеження цього не потребують
Про це пишуть "Наші Гроші".
Громадська організація отримала на запит та проаналізувала акти обстеження технічного стану вулиць Києва за поточний рік і порівняла їх із планом капітальних ремонтів на наступні роки. Як виявилось, місто збирається проводити капітальні ремонти здебільшого тих вулиць, які цього не потребують і де можна було б обмежитись середнім ремонтом.
Наприклад, це стосується проспекту Лобановського, вулиці Міської та проспекту Свободи.
Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало
Як пишуть «Пасажири Києва», середній ремонт від капітального відрізняється передусім типом та обсягом робіт, а відповідно і меншою вартістю. До прикладу, площа покриття проспекту Свободи складає 50 630 кв. м, а середня вартість капремонту 1 кв. м – 6 480 грн. Орієнтовна вартість капремонту всієї вулиці – 328 млн грн. При цьому, відповідно до акту КП «ШЕУ Подільського району» на проспекті пошкоджено всього 650 кв. м, що складає лише 1% покриття і потребує поточного (середнього) ремонту. Інших пошкоджень (бордюрного каменя, дорожнього огородження, зливостоків) не зафіксовано. Активісти запевняють, що самі у цьому пересвідчились. Середня вартість 1 кв. м поточного ремонту – 1 400 грн. За їхніми розрахунками, загальна вартість поточного ремонту пошкоджених ділянок проспекту Свободи складе 0,9 млн грн, що у 360 разів менше за вартість капремонту усієї вулиці.
За даними «Пасажирів Києва», замість капітального ремонту вулиці Богатирської за 1,4 млрд грн, проти якого було подано петицію, що набрала 6 тисяч голосів, але була відхилена мером Віталієм Кличком, можна було обійтись дрібним поточним ремонтом 1 000 кв. м покриття.
Висновок активістів такий: загалом з усіх вулиць, капремонт яких заплановано на 2025 рік, його потребують лише Харківське шосе і вулиця Зрошувальна, а проспект Лобановського і вулиця Милославська на Троєщині потребують середнього ремонту близько 20% покриття.
Распечатать