Reuters: США планують заборонити постачання напівпровідників 140 компаніям Китаю
Про це з посиланням на джерела повідомляє Reuters.
Як зазначається, нові заходи передбачатимуть заборону на постачання без відповідної ліцензії американської продукції близько 20 китайським виробникам мікросхем, 2 інвестиційним компаніям та понад 100 виробникам обладнання для напівпровідникової галузі. Обмеження, зокрема, зачеплять найбільших у Китаї виробників чипів Naura Technology Group, Piotech та SiCarrier Technology.
США також мають намір запровадити додаткові обмеження на продаж своєї продукції найбільшому в Китаї контрактному виробнику мікросхем Semiconductor Manufacturing International, яка була внесена до «чорного списку» у 2020 році, але отримала ліцензії на виробництво на мільярди доларів щороку.
Нові заходи США з обмеження експорту до КНР обладнання для виробництва чипів поширюються і на продукцію, виготовлену в Малайзії, Сінгапурі, Ізраїлі та Південній Кореї. Винятки поки що залишаються для Нідерландів та Японії, які поряд зі США посідають лідируючі позиції серед виробників обладнання для виготовлення мікросхем.
Цей крок буде здійснено у межах масштабних зусиль адміністрації президента Джо Байдена, спрямованих на перешкоджання можливостям Китаю отримати доступ до передових чипів, які можуть сприяти розвитку штучного інтелекту для його військового застосування, чи обладнання для їх виробництва.
Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало
Пекін виступає проти американських обмежувальних заходів, які змушують закордонні компанії згортати співпрацю з китайськими партнерами.
Коментуючи на брифінгу у понеділок нові обмеження США, речник МЗС КНР Лінь Цзянь сказав, що такі дії підривають міжнародний економічний торговельний порядок і порушують глобальні ланцюжки поставок, та пообіцяв заходи у відповідь.
Останніми роками китайська влада наростила зусилля щодо самозабезпечення у секторі напівпровідників через обмеження Сполученими Штатами та їх союзниками експорту до Китаю передових чипів та інструментів для їх виготовлення. Проте Китай усе ще на багато років відстає від лідерів індустрії мікросхем для ШІ, таких як американська Nvidia та нідерландська ASML.
Распечатать