Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 07:49:24

Китай використовує Росію, як полігон вивчення впливу санкцій, - WSJ

Китай використовує Росію, як полігон вивчення впливу санкцій, - WSJ
Китай використовує Росію, як полігон вивчення впливу санкцій, - WSJ
Китай підтримує економіку Росії від початку війни в Україні, купуючи її нафту та постачаючи їй різні товари. Однак водночас він отримує від цієї співпраці і власну стратегічну вигоду - реальний приклад того, як обійти західні санкції.

Як пише The Wall Street Journal, міжвідомча група, створена Китаєм після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, вивчала вплив санкцій і регулярно готувала звіти для керівництва країни, щоб зрозуміти, як пом’якшити їхні наслідки, особливо в разі, якщо конфлікт через Тайвань спонукає США та їхніх союзників запровадити аналогічні санкції проти Китаю.

Пекін "дуже зацікавлений практично в усьому: від способів їхнього обходу до всіляких позитивних ефектів, як-от стимули для розвитку внутрішнього виробництва", - сказала людина, знайома з діями Китаю щодо Росії з приводу санкцій.

Джерела видання зазначають, що китайські чиновники періодично відвідують Москву для зустрічей із Центральним банком Росії, Міністерством фінансів та іншими відомствами, які беруть участь у протидії санкціям.

"Для китайців Росія - це справжня пісочниця, в якій можна вивчити, як працюють санкції і як ними керувати", - сказав Олександр Габуєв, директор Євразійського центру Карнегі в Росії, який спеціалізується на китайсько-російських відносинах. "Вони знають, що якщо виникне непередбачена ситуація з Тайванем, проти них буде застосовано аналогічний набір інструментів".

Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало

При цьому, як зазначають джерела, такі дії Китаю не означають, що країна готується до вторгнення. Швидше, Пекін готується до "екстремального сценарію" збройного конфлікту і його економічних наслідків.

Зокрема, однією з сфер, що викликають особливе занепокоєння у Китаю, є його найбільші у світі валютні резерви, що перевищують 3,3 трильйона доларів.

Дії США та їхніх союзників із заморожування російських активів за кордоном після вторгнення в Україну спонукали Пекін активніше шукати способи диверсифікації своїх запасів, відходячи від доларових активів, таких як казначейські облігації США. 

Ще один урок для Китаю - цінність і обмеження коаліцій. США, Велика Британія, Європейський союз та інші союзники змогли об’єднатися, щоб виключити великі російські банки з фінансової мережі SWIFT і запровадити обмеження цін на нафту, в той час як Росія відповіла зміцненням зв’язків з Китаєм, Іраном і Північною Кореєю.

Китай також виніс з досвіду Росії уроки про потенційні підводні камені приєднання до глобальних ланцюжків поставок, через які санкції можуть бути справді руйнівними. 


Распечатать