$10 млн на підроблених контрактах: розкрито масштабну аферу в МОУ
Про це повідомила Національна поліція України. Схема була організована шахраєм із міжнародним кримінальним минулим, який раніше притягувався до відповідальності у Франції, Іспанії, Туреччині та Індонезії.
Він знайшов текстильний холдинг у Туреччині, домовився про виробництво військової форми за ціною 25,6 мільйона доларів і отримав від турецької компанії довіреність на представлення їхніх інтересів. Потім шахрай через підконтрольну компанію уклав з Міністерством оборони України угоди за значно завищеними цінами – 35 мільйонів доларів.
Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало
Таким чином, різниця у понад 10 мільйонів доларів мала стати прибутком злочинців. Ключову роль у лобіюванні цих контрактів відігравав колишній народний депутат, а також радник ексзаступника міністра оборони, які ділилися цими коштами.
Після підписання угод турецька сторона отримала аванс у розмірі 10 мільйонів доларів. Виготовивши та доставивши форму в Україну, виробники не отримали решти суми, а посередник перестав виходити на зв’язок. Як з’ясувалося в ході розслідування, викрадені кошти організатор афери витратив на власні потреби: придбання елітної нерухомості, дорогих автомобілів та інших активів, зокрема за кордоном.
Національна поліція провела 38 обшуків за місцями проживання та роботи підозрюваних. У результаті вилучено:
документи, що підтверджують злочинні угоди;елітні автомобілі;мобільні телефони та комп’ютери з доказами;інші матеріали, що підтверджують організацію шахрайської схеми.Зібрано достатньо доказів для оголошення підозр ряду злочинців. А саме:
раднику ексзаступника міністра оборони;народному депутату II-IV скликань;сину нардепа.Всі вони підозрюються у шахрайстві в особливо великих розмірах, вчиненому організованою групою осіб (ст. 28, ч. 4 ст. 190 КК України). Їм загрожує до 12 років ув’язнення, а також конфіскація майна.
Розслідування здійснює Головне слідче управління Нацполіції за участі Департаменту стратегічних розслідувань. Процесуальне керівництво забезпечує Офіс Генерального прокурора. Оперативні заходи проводились за сприяння керівництва Міністерства оборони та фахівців Держфінмоніторингу.