Європейський суд відхилив позов компанії-оператора "Північних потоків"
Про це йдеться в рішенні Європейського суду.
Як зазначається, у позові дочірньої "Газпрому" швейцарської компанії Nord Stream 2 AG йшлося про застосування до неї винятків щодо анбандлінгу системи газового постачання, які поширюються на газопроводи, зведення яких було завершено до моменту прийняття Газової директиви ЄС 23 травня 2019 року.
"Суд пояснив, що Nord Stream 2 AG здійснювала інвестиції у свій газопровід протягом періоду, в межах якого не мала жодних гарантій, що законодавство ЄС надалі не поширюватиметься на цей газопровід. Nord Stream 2 AG могла передбачити, що інституції ЄС і кілька країн-членів скористаються своїм правом для продовження правил внутрішнього ринку та їх поширення на газові трубопроводи з третіх країн, такі як "Північний потік-2", – сказано в документі.
Суд Євросоюзу дійшов висновку, що законодавчі органи ЄС не порушили принципів правової визначеності, оскільки зазначали, що лише трубопроводи між країнами-членами та третіми країнами, які були зведені до 23 травня 2019 року, можуть скористатися винятками з Газової директиви ЄС.
Читайте по темі: Від сьогодні Угорщина головує в Раді ЄС
Дії європейської сторони також не суперечать принципам рівного поводження і принципам пропорційності.
Газова директива ЄС
Газова директива ЄС, яка набула чинності 23 травня 2019 року, передбачає звільнення від її правил газопроводів із третіх країн, будівництво яких було завершене до цього дня.
Вона поширює правила ринку ЄС на газопроводи з третіх країн, зобов’язуючи їхніх операторів розділити на рівні власності операції з транспортування та впровадити недискримінаційну систему доступу третіх постачальників до систем передачі та розподілу.
У 2020 році суд Європейського Союзу загальної юрисдикції відхилив позови компаній Nord Stream і Nord Stream 2 AG щодо поширення норм європейського законодавства на газопроводи з третіх країн.
Распечатать