Депутат із Закарпаття Батрин частково визнав провину за теракт
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок Свалявського районного суду від 22 листопада.
15 грудня 2023 року близько 10 години Батрин з іншими депутатами та запрошеними особами в загальній кількості 29 людей прибув на сесію сільради. Об 11.23 він вийшов у коридор, а за пару хвилин повернувся зі словами: «А мож я?». І далі кинув три гранати на підлогу між президією ради та першим рядом депутатських крісел. Внаслідок вибухів тілесні ушкодження різних ступенів тяжкості отримали 25 осіб. В інтернеті одразу зʼявився фрагмент відео з сесії, як Батрин виходить і заходить та кидає гранати.
Наступного дня в лікарні один чоловік помер, а ще один через місяць у палаті інтенсивної терапії.
У подальшому слідчі вилучили передсмертну записку, яку написав Батрин, імовірно, думаючи, що загине і він сам. «Я так прожив останній день, Та ніч свою прекрасно!! Я довго думав та рішив, Зроби ось так, і це все буде класно, За віру в Бога і людей, дітей, онуків, друзів, щоб мушок і свинособак позбавились Ви люди !!!» йдеться у записці. Експертиза підтвердила, що це почерк обвинуваченого.
Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало
У судовому засіданні чоловік вину визнав частково та пояснив, що протягом декількох років намагався добитися справедливості. Він неодноразово висловлювався щодо незаконної діяльності голови ради, депутатів та службових осіб виконкому, звертався у силові структури щодо розкрадання бюджетних коштів під час воєнного стану, однак це не дало позитивних результатів. Також мав сторінку у соціальних мережах, де багато висловлювався з приводу медицини та всіх напрямків діяльності громади, щоб привернути увагу суспільства. Гранати купив на ринку у місті Сваляві у незнайомця. Гранати придбав з метою глушіння риби. Весь день перед засіданням сесії думав над тим, що має зробити, виставляв у Facebook пости та переживав, як все має пройти. 15 грудня пішов на сесію сільської ради, тому що хотів бути секретарем ради і в цей день мало бути обрання нового секретаря. На порядку денному сесії було багато питань в тому числі і преміювання голови ради. Під час сесії він зрозумів, що його не оберуть секретарем, тому що був інший кандидат. Він хотів зупинити свавілля і вирішив кинути гранати. Подумав, якщо депутати можуть вирішувати долю інших людей, то у всьому є початок і є логічне завершення, то таким чином зупинить їх. Вийшов у коридор зняв чеки з гранат, вернувся у зал і кинув почергово три гранати. Після вибуху нічого не памʼятав. Вважає, що його вчинок є найгіршим у його житті, зробив це від безсилля.
Потерпілі пригадували, що того дня розглядалися різні питання. Після того, як вибрали секретаря, обвинувачений викликав із собою з зали засідань сімейного лікаря у коридор. Далі розгорнулася дискусія через оплату праці сільського голови і саме в той момент у зал повернувся обвинувачений із гранатами.
Сімейний лікар підтвердив, що був на сесії і Батрин, коли виходив із зали, то покликав і його сказав, що нема там чого робити, бо все куплено. Лікар вийшов із ним у коридор та пішов у вбиральню, а за 2-3 хвилини почув вибух. І далі надавав допомогу потерпілим та викликав інших медичних працівників.
Знайомий обвинуваченого розповів, що одного разу останній на папері написав йому, що потрібні гранати. Коли він відмовився допомогти, то Батрин записку спалив. Через деякий час знову просив його дістати гранати, але він знову відмовився. Де Батрин узяв гранати, які кинув у сільській раді, свідку невідомо.
Ще один свідок бачила Батрина за день до сесії. Він приходив у відділ освіти, щоб отримати документи. Під час виготовлення копій документів Батрин повідомив свідку, що наступного дня буде феєрична сесія.
Злочин скоєно з особливою жорстокістю і в умовах воєнного стану. Серед потерпілих є троє осіб похилого віку і особа з інвалідністю.
Обвинувачений, будучи фізично здоровою, працездатною людиною, не вважав життя найвищою цінністю, знехтував загальнолюдськими цінностями, вчинивши терористичний акт, створив небезпеку для життя, здоровʼя потерпілих, заподіяв значної майнової шкоди та смерть двох потерпілих.
Суд вирішив, що справедливим буде застосувати виняткову міру покарання довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Двом потерпілим стягнули по 100 тисяч гривень моральної шкоди, ще одній особі 50 тисяч. Керецьківській сільраді присудили 52 тисячі гривень матеріальних збитків.
Распечатать