США виділили кошти для оцінки будівництва малих модульних реакторів замість ТЕС
Про це йдеться в повідомленні компанії Denetek, створеної в межах партнерства американської компанії Eney та українського холдингу ДТЕК, передає LIGA.net.
Як повідомляється, Denetek збирається розмістити малі модульні реактори на низці майданчиків в Україні, де зараз працюють вугільні теплові електростанції ДТЕК.
Грант присуджений Науково-дослідному інституту електроенергетики США (EPRI), з яким Denetek у 2022 році підписала меморандум про взаєморозуміння.
Мета проєкту – переоснащення українських вугільних електростанцій технологією малих модульних ректорів, що сприятиме посиленню регіональної енергетичної безпеки й прискоренню переходу до вуглецевої нейтральності.
Малі модульні реактори – технологія, що розглядається як можлива альтернатива для традиційних великих АЕС. ММР проєктуються меншими за потужністю (до 300 МВт), тому їм потрібна вдесятеро менша площа. Реактори складаються з модулів, які можуть виготовляти на заводах і збирати в місці розташування.
ДТЕК – один із найбільших виробників електроенергії в Україні. Компанія має вісім теплових електростанцій, дві з яких – Запорізька (Енергодар) і Луганська (Щастя) – розташовані на тимчасово окупованих територіях. Ще одну станцію в Кураховому розібрали під загрозою російського наступу й використали як донора для ремонту інших станцій.
ДТЕК також найбільшим приватним інвестором в енергетичний сектор України. Власником ДТЕК є інвестиційна компанія SCM Ріната Ахметова.
Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало
Распечатать