Росія використовує термобаричні БПЛА разом із дронами-приманками - ЗМІ
Про це йдеться в розслідуванні Associated Press.
За інформацією видання, дрони-приманки виготовляються на секретному заводі в Татарстані (РФ), в особливій економічній зоні «Алабуга». Там же нещодавно почали випускати термобаричні безпілотники. Термобаричні боєголовки створюють вихор високого тиску і тепла, який може проникати крізь товсті стіни. Вони поглинають весь кисень на своєму шляху і спричиняють жахливі травми навіть за межами місця вибуху: ураження легень, очних яблук, пошкодження мозку.
У статті зазначається, що Росія наприкінці 2022 року розробила план приманок під кодовою назвою "Операція “Хибна ціль”. Ідея полягала в тому, щоб запустити озброєні дрони разом з десятками приманок, іноді набитих ганчірками або пінопластом, які на радарі неможливо відрізнити від тих, що несуть справжні бомби. Українські військові за частку секунди мають приймати рішення, як витрачати обмежені ресурси, щоб урятувати життя людей і зберегти критичну інфраструктуру.
За словами українського експерта з електроніки Сергія Бескрестнова, неозброєні приманки зараз становлять більше як половину безпілотників, які ворог спрямовує на Україну. Термобаричні дрони, які РФ уперше застосувала влітку, становлять від 3% до 5%. Згідно з проаналізованими AP даними, менш ніж 6% російських дронів влучають у видиму ціль.
Двигуни та електроніка ударних дронів і приманок є сумішшю китайського та західного імпорту, за даними журналістів. Інколи приманки оснащені камерою, яка дозволяє визначати геолокацію української ППО і передавати інформацію в Росію.
Завдяки оптичним хитрощам радар ППО не може відрізнити безпілотник із вибухівкою або термобаричною зброєю від дрона без боєголовки або оснащеного камерами спостереження. Тому Україна, навіть знаючи, що приманки зараз складають більшу частину рою дронів, не може дозволити собі пропустити якісь із них.
«Для нас це просто точка на радарі... Вона має швидкість, напрямок і висоту. Ми не маємо можливості ідентифікувати точну ціль під час польоту, тому ми повинні або глушити їх засобами РЕБ, або використовувати вогневу міць для їх нейтралізації. Ворог використовує це, щоб розсіяти нашу увагу», - сказав колишній речник Повітряних сил Юрій Ігнат.
Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало
Распечатать