Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 12:28:29

Реконструкцію школи в Биківні продовжить фірма родича посадовця КМДА

Реконструкцію школи в Биківні продовжить фірма родича посадовця КМДА
Реконструкцію школи в Биківні продовжить фірма родича посадовця КМДА
Реконструкція столичної школи №23, яка триває вже десятий рік, знову на слуху. У Деснянській райдержадміністрації (РДА) за 215 млн гривень замовили продовження робіт, які передбачають розширення навчального закладу майже на третину. Уклали новий договір без конкурсу з ТОВ “Експорта”.

Ця фірма належить Андрію Репіку, який донедавна володів спільною нерухомістю з Володимиром Репіком – багаторічним директором департаменту фінансів Київської міськдержадміністрації (КМДА). І поки одну частину громадськості може обурити така “фамільярна” угода, інша покладе на неї великі надії: можливо саме такі потужні зв’язки у столичній адміністрації допоможуть врешті завершити довгограючу перебудову навчального закладу. 

Як стало з оголошення електронної системи Prozorro, у жовтні 2024 року Управління будівництва, архітектури та землекористування Деснянської РДА (*) уклало з ТОВ “Експорта” (*) договір на продовження реконструкції з добудовою загальноосвітньої школи №23 на вул. Путивльській, 35. Ціна договору складала 215,33 млн гривень.

За умовами угоди, підрядник буде працювати на обʼєкті до кінця червня 2025 року. За цей час він повинен виконати загальнобудівельні та внутрішні оздоблювальні роботи, прокласти комунікації, відремонтувати басейн, озеленити територію, облаштувати зовнішнє освітлення та встановити огорожу. 

Замовлення дісталося ТОВ “Експорта” без конкуренції, оскільки на відкриті торги не подалася більше жодна компанія.

Історія реконструкції школи

Зазначимо, що історія реконструкції з добудовою загальноосвітньої школи №23 триває щонайменше 9 років. Перше розпорядження №1021 про реконструкцію навчального закладу КМДА затвердила 12 жовтня 2015 року. Цей документ передбачав, що перебудова навчального закладу дозволить збільшити кількість класів з 11 до 22, а кількість учнів з 375 до 660. На той час вартість реконструкції оцінювали в 67,2 млн гривень, які ділили на 3 черги. Через три роки столична адміністрація збільшила цей показник до 229,2 млн гривень, при цьому більше жодна з характеристик закладу не змінилася (розпорядження КМДА від 13.12.2018 року № 2257).

Наприкінця минулого року розпорядження про реконструкцію школи перезатвердили вдруге (розпорядження КМДА від 21.12.2023 року № 1081). Цього разу разом зі збільшенням кошторисної вартості робіт до 378,98 млн гривень зросла і кількість учнів, яких вміщуватиме навчальний заклад після перебудови – до 960, а навчатимуться вони у 32 класах. Досягти таких показників планується за рахунок збільшення площі із прописаних у попередніх документах 11,8 тис. кв.м. до 13,8 тис. кв.м.

Тендерна хронологія реконструкції школи №23 почалася в квітні 2017 року, коли КП “Ватутінськінвестбуд” (на той час замовник робіт) уклало першу угоду на її проведення. Договір ціною 31,49 млн гривень підписали з ТОВ “Бест білдінг груп”, але згодом розірвали з виплатою 9 млн гривень.

Упродовж наступних півтора років “Ватутінськінвестбуд” двічі – у березні 2018 та червні 2019 років – замовляло продовження реконструкції у ТОВ «К.Д.К.Буд», сумарно сплативши за це майже 50 млн гривень.

У 2021 році був змінений замовник реконструкції – замість КП “Ватутінськінвестбуд” цю функцію передали Управлінню будівництва, архітектури та землекористування Деснянської РДА. Новий замовник розпочав з перевірки обсягів та вартості фактично виконаних робіт на обʼєкті за 111 тис. гривень. Оцінивши стан справ, в червні 2021 року управління замовило продовження робіт за 121 млн гривень вже у нового підрядника – ТОВ “Грін Трейдінг”, яке повинно було виконати роботи по договору до кінця 2022 року. Однак ці терміни кілька разів відкладали і на сьогодні діє додаткова угода, якою дію договору продовжено до кінця 2024 року. 

В ході виконання цього договору ще в 2021 році Управління будівництва, архітектури та землекористування Деснянської РДА замовило коригування проєктно-кошторисної документації, яку за 3,1 млн гривень виконав проєктний інститут Служби безпеки України.

Однак це не всі видатки, які йшли на перебудову школи. Протягом 2017 року для цього навчального закладу в рамках реконструкції активно купували меблі, спортивні товари, комп’ютерне обладнання – сумарно на понад 7 млн гривень. Ще на 1,3 млн гривень було замовлено технічних та авторських наглядів.

Таким чином, з початку реалізації проєкту вже укладено два десятки договорів. З них 15 є виконаними і оплата по ним склала 68,65 млн гривень. Ще 5 загальною ціною 337,62 млн гривень (включаючи нинішній) значаться як діючі і якщо будуть виконані в повному обсязі – загальна сума спрямованих на перебудову школи становитиме 406, 27 млн гривень.

Нагадаємо, в 2018 році в Деснянській РДА розповідали, що в ході першої з трьох черг реконструкції було побудовано блок «А», до якого з існуючої будівлі школи на навчання переведені учні молодших класів, побудовано актовий зал на 250 місць, малий спортивний зал, кабінет фізики, їдальню з кухнею. В рамках другої черги проводитимуться внутрішні оздоблювальні роботи приміщень, санвузлів, облицювання гранітом сходів, влаштовано підлогу та вхідну групу, проведено внутрішні інженерні мережі. Третя черга, згідно з повідомленням РДА, передбачає будівництво навчально-виробничого та спортивного блоку, облаштування ігрових спортмайданчиків та благоустрій території.

Реконструкцію школи в Биківні продовжить фірма родича головного фінансиста КМДА rqidqtidqhikkrozСкріншот презентації із сайту Деснянської РДА

Хто продовжуватиме реконструкцію

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Експорта” зареєстровано в 2018 році в Києві. Засновник – Андрій Репік. Керівником значиться Валентин Гончар

За даними Clarity Project, у результаті участі в публічних закупівлях ТОВ “Експорта” отримало 13 підрядів на 539 млн гривень. Найбільший замовник фірми – Управління будівництва, архітектури та землекористування Деснянської РДА. Отримувати бюджетні замовлення ТОВ “Експорта” почало у квітні 2020 році – невдовзі після того, як співвласником компанії став Андрій Репік.

Разом з тим Андрій Репік активно отримував столичні підряди через інші свої фірми. Зокрема, в 2016-2019 роках йому належало ТОВ “БК “Новітні технології”, у якого в цей період Київський національний академічний театр оперети замовляв реставрацію та реконструкцію своєї прибудови на загальну суму понад 40 млн гривень (в 2015 році – на 4,8 млн гривен, в 2016 році – 19,65 млн гривень, в 2017 році – за 10,25 млн гривень та 6,01 млн гривень). Крім цього в 2016 році компанія отримувала замовлення від КО “Київзеленбуд” на капремонт Маріїнського парку за 1,2 млн гривень, яке згодом стало одним з предметів кримінального розслідування Нацполіції за підозрою в розтраті бюджетних коштів.

У 2020-2021 роках Андрій Репік був засновником ТОВ “Оператив Буд”, яке в 2019 році отримало від Управління освіти Дарницької РДА підряд на реконструкцію з надбудовою дитсадку № 345 за понад півсотні мільйонів гривень.

Крім активної бізнесової діяльності Андрій Репік мав політичні амбіції та, ймовірно, має зв’язки в Київській міськдержадміністрації. Так, в 2015 році він безуспішно балотувався в Київраду від партії “Єдність” екс-мера Києва нині покійного Олександра Омельченка.

В 2016-2018 роках Андрій Репік мав спільну нерухомість з нинішнім директором Департаменту фінансів КМДА Володимиром Репіком, про що йдеться в деклараціях останнього. Мова про житловий будинок площею 267 кв м та земельну ділянку площею 600 кв м в Ірпені. Зважаючи на це, можна стверджувати, що Андрій та Володимир Репіки мають родинні зв’язки, а не є однофамільцями. Починаючи з 2019 року частку Андрія Репіка переоформили на Михайла Репіка, ймовірно батька Володимира.

Відзначимо, що Володимир Репік до призначення в КМДА в 2010 році очолював департамент фінансування та економічного аналізу МінЖКГ, а до цього багато років працював на різних посадах у Держказначействі, зокрема й у київському управлінні цього відомства. Володимира Репіка називали протеже екс-керівника Києва Олександра Попова, який в 2010 році з голови якраз МінЖКГ був назначений керувати столицею.

Управління будівництва, архітектури та землекористування Деснянської РДА тимчасового очолює Юрій Мазур. Обов’язки голови Деснянського району виконує Ірина Алексєєнко (на колажі по центру).

Діяльність Деснянської РДА координує заступниця голови КМДА Ганна Старостенко (на колажі ліворуч), яка до 2020 року тривалий час курувала в столичній адміністрації сферу освіти. На сьогодні за освіту Києва відповідає заступник голови КМДА Валентин Мондриївський (на колажі праворуч).

** ТОВ “Експорта” (код ЄДРПОУ: 42464713) 

Альона Момот

КиївВлада

Читайте по темі:

Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нерухомість у столиці, мільйонна зарплата та сумнівні рішення у справах: що відомо про членкиню ВРП Ольгу Попікову
Нерухомість у столиці, мільйонна зарплата та сумнівні рішення у справах: що відомо про членкиню ВРП Ольгу Попікову
Забудовники та корупціонери Київради змагаються з рашистами у руйнуванні Києва
Забудовники та корупціонери Київради змагаються з рашистами у руйнуванні Києва
Мав українське коріння: Історія диверсанта «Гоги», який підпалив російський ракетний корабель «Серпухов»
Мав українське коріння: Історія диверсанта «Гоги», який підпалив російський ракетний корабель «Серпухов»
Забудовники vs Китаїв: на чиєму боці буде Феміда?
Забудовники vs Китаїв: на чиєму боці буде Феміда?
Лукашенко перетворив Білорусь на чумний баракі: як ЄС та Україна відгороджуються від ненадійної сусідки
Лукашенко перетворив Білорусь на чумний баракі: як ЄС та Україна відгороджуються від ненадійної сусідки
Контрабанда Козловського, Гельзіна та Альперіна: Чи зупинить БЕБ виробництво контрафактних сигарет в Україні?
Контрабанда Козловського, Гельзіна та Альперіна: Чи зупинить БЕБ виробництво контрафактних сигарет в Україні?
Ядерна ескалація Путіна
Ядерна ескалація Путіна
Злочинність, поножовщина, бурштин і суди: Реалії конфлікту депутата з підприємцем на Поліссі
Злочинність, поножовщина, бурштин і суди: Реалії конфлікту депутата з підприємцем на Поліссі
Як суддя Світлана Смик допомагає російському Pin-UP: подробиці комерційного рішення та “спам-розсилка” для банків
Як суддя Світлана Смик допомагає російському Pin-UP: подробиці комерційного рішення та “спам-розсилка” для банків

Распечатать