Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 07:07:33

Боррель намагається переконати Південну Корею збільшити допомогу Україні

Боррель намагається переконати Південну Корею збільшити допомогу Україні
Боррель намагається переконати Південну Корею збільшити допомогу Україні
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель проводить переговори з главою МЗС Південної Кореї Чо Те Юлем на тлі зростаючого занепокоєння в Сеулі з приводу відправлення північнокорейських військ до Росії для участі у війні з Україною.

Про це повідомляє  Reuters.

"Агресія Росії проти України є екзистенційною загрозою. Республіка Корея найкраще це розуміє. Ми єдині в нашій підтримці України. Я закликав їх посилити цю підтримку", - написав Боррель у Х (Twitter).

Боррель відвідує Південну Корею, щоб вивести співпрацю у сфері безпеки та оборони між ЄС та Сеулом на "новий рівень". Борель прибув до Південної Кореї після поїздки до Японії і відвідав сильно укріплену демілітаризовану зону, яка розділяє дві Кореї.

"Мій сьогоднішній візит до демілітаризованої зони (ДМЗ) між Республікою Корея та КНДР є ще одним нагадуванням про необхідність більше інвестувати у світ", - написав Боррель.

Перша подібна зустріч у рамках Стратегічного діалогу між ЄС та Південною Кореєю відбулася на тлі того, що Вашингтон і Сеул б’ють на сполох щодо відправлення північнокорейських військ до Росії для війни з Україною.

У Сеулі Боррель зустрівся з міністром оборони Південної Кореї Кім Ен Хьоном і висловив стурбованість розвитком подій.

Читайте по темі: Окупанти вночі вдарили по Дніпру балістикою: семеро людей постраждало

Минулого тижня Чо Те Юль сказав, що розглядалися всі можливі сценарії, коли їх запитали про те, чи може Сеул постачати зброю в Україну у відповідь на допомогу Північної Кореї Росії.

Південна Корея надала Україні нелетальну допомогу, включаючи обладнання для розмінування, але й досі відмовляється відповідати на запити Києва на постачання зброї.

Сеул також вважає ймовірним, що Москва забезпечить Північ військовими та цивільними технологіями, оскільки КНДР поспішає запустити супутник-шпигун та модернізувати свої ракетні можливості.


Распечатать