Суд конфіскував найбільшого виробника насосів в Україні, але частину активів співвласник-росіянин встиг вивести
Відповідне рішення ВАКС ухвалив 29 жовтня, лише частково задовольнивши позов Мін’юсту, інформує пресслужба міністерства.
Зокрема, суд стягнув в дохід держави корпоративні права українських підприємств, які опосередковано належать Лук’яненку-молодшому, а також ті, які він контролює через свого батька, серед них:
АТ "Сумський завод насосного та енергетичного машинобудування "Насосенергомаш" (90,6065%);
АТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання" (83,9112%);
АТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання – Інжиніринг" (100%);
ТОВ "Кусум фарм" (50%) та інші.
Також, судом стягнуто у дохід держави квартиру у Сумах та гладкоствольну рушницю, що належать Лук’яненку-молодшому.
Водночас позов Мін’юсту у частині стягнення майна Лук’яненка-старшого суд задовольнити відмовився.
У ході судового розгляду з’ясувалося, що він в обхід санкцій нібито подарував іноземному благодійному фонду частину акцій своєї кіпрської компанії "Репеніо Холдинг Лімітед", на яку оформлена основна частина його активів в Україні.
Суд також відмовив у стягненні у дохід держави активів, оформлених на самого Володимира Лук’яненка, його рухомого та нерухомого майна, а також 100% статутного капіталу ТОВ "Готельний комплекс "Ювілейний", власником стала Вікторія Грек та незначних часток (менше 1%) у пов’язаних підприємствах, власником яких є Андрій Грек, але фактично контролюють їх Лукʼяненки.
"У вказаній частині судове рішення ВАКС буде оскаржено Міністерством юстиції України до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду", – додали у міністерстві.
Читайте по темі: Від сьогодні Угорщина головує в Раді ЄС
Як повідомлялося, Мін’юст подав позов про конфіскацію активів Володимира Лук’яненка, його сина, росіянина Германа Цоя та АТ "Група ГМС" на початку листопада.
"Групи ГМС" – машинобудівний холдинг зі штаб-квартирою у Москві, виробник насосів, компресорів і нафтогазового обладнання, активи якого розташовані в РФта Україні. Зокрема, в Україні їй належить завод "Насосенергомаш", який є великим постачальником насосів та запчастин до них для "Енергоатома".
Із жовтня 2016 року 83% акцій заводу "Насосенергомаш" оформили на кіпрську фірму H.M.S. Capital Limited замість російської група "Гидромашсервис" ("ГМС"), основними власниками якої є Герман Цой і Володимир Лук’яненко. Останній значиться кінцевим бенефіціаром заводу, маючи російські адресу і паспорт.
Його батько Володимир Лук’яненко-старший багато років був керівником і є акціонером ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання", яке у свою чергу до 2004 року було акціонером "Насосенергомашу".
"Насосенергомаш" увійшов до групи "ГМС" ще у 2005 році, писали Наші гроші. У 2007 році до неї приєдналися також завод "Гідромаш" та ВАТ "Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування" ("ВНДІАЕН").
Читайте по темі:
Распечатать