Китай побудував наземну станцію лазерного зв’язку для передачі даних із супутника
Про це повідомило Інформаційне агентство Сіньхуа.
Система, розроблена Науково-дослідним інститутом аерокосмічної інформації (AIR) Академії наук Китаю, означає відмову від використання виключно мікрохвильових наземних станцій для прийому супутникових даних.
Із швидким розвитком аерокосмічних технологій у Китаї обсяг даних, що генеруються при виявленні супутниками, зростає у геометричній прогресії. За словами Лі Яліня, старшого інженера AIR, нездатність оперативно передавати ці величезні обсяги даних стала серйозною проблемою, що обмежує ефективне використання космічних ресурсів Китаю.
Лазерний зв’язок між супутниками та наземними службами має багаті ресурси доступного частотного спектру і ширшу смугу пропускання, приблизно в десять і майже тисячу разів більшу, ніж у мікрохвильового зв’язку. Крім того, це обладнання легше, розмір системи менший, а енергоспоживання нижче. За словами Лі Ялиня, воно може задовольнити попит, що росте, на ефективну і надійну передачу інформації, зібраної супутниками.
Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС
Однак погодні умови та атмосферна турбулентність істотно впливають на продуктивність та доступність лазерного зв’язку між супутником та Землею. Тому вибір відповідного майданчика може значно пом’якшити вплив складних та нестабільних атмосферних умов.
Атмосферні умови в районі гірського піку Музтагата на Памірському нагір’ї відмінні: високий рівень видимості, сухий клімат з малою кількістю опадів, що дозволяє здійснювати наземний лазерний зв’язок цілий рік, сказав Ван Цзяньпін, ще один старший інженер AIR і начальник наземної станції супутників дистанційного зондування. Кашгар.
Об’єкти проекту були побудовані на висоті 4800 та 3300 метрів над рівнем моря, а управління системою здійснюватиметься дистанційно.
"Наша команда подолала близько 300 тис кілометрів Памірським нагір’ям, щоб вибрати місце для станції, і ми зіткнулися з величезними труднощами", – зазначив Ван Цзяньпін.
Нещодавно команда проекту вперше успішно завершила експлуатаційні випробування лазерного зв’язку у форматі "супутник-Земля" вдень.
Науковий співробітник AIR і директор Китайської наземної супутникової станції дистанційного зондування Землі Хуан Пен заявив, що функціонування нещодавно збудованої станції на регулярній основі дозволить отримати цінний інженерний досвід у галузі застосування лазерного зв’язку між супутниками та наземними службами, що, в свою чергу, закладе міцний фундамент для планування китайської системи супутникової передачі потужних даних наступного покоління.
За його словами, AIR планує та оцінює доцільність створення мережі наземних станцій лазерного зв’язку для подолання несприятливих погодних умов та підвищення надійності лазерного зв’язку.
Читайте по темі:
Распечатать