У Києві експоліцейського засудили за втрату речових доказів на 1 млн гривень
Про це редакція дізналася з вироку місцевого суду Києва за ч. 2 ст. 367 КК.
У 2017 році поліція розслідувала можливе зловживання службовим становищем посадовцями Державної авіаційної служби.
У листопаді 2018-го слідчий Мусіюк провів обшук у приміщення приватної компанії і вилучив ноутбук, а також готівку: 26,6 тис. доларів, 16 тис. євро, 175 англійських фунтів, 660 російських рублів, 30 швейцарських франків, 40 польських злотих, 2 тис. гривень, що належали директору підприємства. Суддя арештував тільки ноутбук, а в арешті коштів відмовив. Того ж дня після судового засідання слідчий запросив представників компанії до себе в кабінет і показав вилучені гроші, але відмовився їх повертати до отримання повного тексту ухвали суду.
Однак після появи повного тексту рішення кошти так і не повернули, бо слідчий їх та ноутбук за невідомих обставин втратив. Гроші він не відніс на зберігання у банк, а ноутбук не передав до спеціального приміщення. Натомість речі зберігалися у службовому кабінеті слідчого, до якого мало доступ невизначене коло осіб. Загальна сума збитків оцінена в еквіваленті понад 1 млн гривень.
Читайте по темі: Колишнього главу МЗС Італії засудили за махінації з нерухомістю
У судовому засіданні слідчий винним себе не визнав і пояснив, що керівник йому сказав гроші одразу не віддавати власнику, оскільки вони оскаржать відмову в арешті. Тому гроші він, нібито, спочатку поклав у сейф поліції, а потім тримав у шафі з одягом у себе в кабінеті. Одного дня, виявивши, що гроші зникли, він зустрівся із власником і запропонував повертати їх частинами, але той відмовився.
Це підтверджується показаннями потерпілого, який розповів суду, що слідчий йому сказав, що гроші загадковим чином зникли, але запропонував частинами віддавати особисті кошти, про що напише розписку. Слідчий говорив, що розглядає можливість продажу квартири своєї матері, щоб повернути гроші. Але підприємець відмовився та зателефонував адвокату.
Керівники і колеги обвинуваченого розповідали, що він спочатку не зізнався у тому що сталося, а просто без пояснень перестав ходити роботу. Його почали шукати і навіть, як прийнято у разі зникнення людини, завели кримінальне провадження за ст.115 КК. Потім стало відомо, що слідчий вилетів до Туреччини і його оголошували в розшук. На робочому місці слідчого провели інвентаризацію і зʼясували, що зникли гроші, вилучені при обшуку.
Колишнього слідчого поліції засудили до 5 років позбавлення волі. До набуття вироком законної сили до нього застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час.
Потерпілий раніше звертався із позовом про стягнення моральної та матеріальної шкоди до райуправління поліції. У 2023-му апеляційний суд ухвалив стягнути з поліції більше мільйона матеріальної шкоди. Проте до цього часу збитки держава підприємцю так і не відшкодувала.
Стягувати матеріальні збитки ще й з обвинуваченого суд відмовився, вважаючи, що це питання вже вирішено в рамках іншої справи.
Але додатково суд погодився стягнути з експрацівника поліції моральну шкоду. Родина підприємця збирала на заміський будинок з метою поліпшення житлових умов, маючи четверо дітей. Службова недбалість слідчого поліції позбавила їх такої можливості.
З урахуванням становища обвинуваченого, який хоч і працює заступником начальника охорони у приватній компанії, проте утримує неповнолітню дитину, суд визначив суму матеріального відшкодування в 100 тис. гривень.
Читайте по темі:
Распечатать