Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 10:21:00

Санкції не змогли зупинити потік чипів від США до Китаю

Санкції не змогли зупинити потік чипів від США до Китаю
Санкції не змогли зупинити потік чипів від США до Китаю
Поставки процесорів допомагають китайським стартапам розвивати технології штучного інтелекту попри обмеження США.

Про це пише Financial Times, передає ЕП.

Вартість оренди хмарних сервісів із використанням провідних чипів штучного інтелекту Nvidia нижча в Китаї, ніж у США, що свідчить про те, що передові процесори легко досягають китайського ринку, попри експортні американські обмеження.

Як повідомляється, чотири невеликих китайських хмарних провайдерів стягують з місцевих технічних груп приблизно $6 на годину за використання сервера з вісьмома процесорами Nvidia A100 у базовій конфігурації. Невеликі постачальники хмарних технологій у США стягують близько $10 за годину за те саме налаштування.

Низькі ціни є ознакою великої кількості чіпів Nvidia в Китаї та обходу заходів США, спрямованих на запобігання доступу до передових технологій.

A100 та H100 є одними з найпотужніших прискорювачів штучного інтелекту Nvidia і використовуються для навчання великих мовних моделей, які працюють у додатках штучного інтелекту.

Повідомляється, що з осені 2022 року компанії з Кремнієвої долини заборонено поставляти A100 до Китаю, а H100 ніколи не продавався в цій країні.

Зазначається, що сервери, вироблені компанією Supermicro з Кремнієвої долини і оснащені вісьмома чіпами H100, досягли пікової ціни продажу в 3,2 млн юанів після того, як адміністрація Байдена посилила експортні обмеження в жовтні. Із того часу ціни впали до 2,5 млн юанів, оскільки обмеження постачання ослабли.

Торговці в Малайзії, Японії та Індонезії часто відправляють сервери Supermicro або процесори Nvidia в Гонконг, а потім перевозять їх через кордон до Шеньчженя.

Технологічне протистояння

2023 року США посилили контроль над експортом передових напівпровідників до Китаю, намагаючись запобігти проривам у суперкомп’ютерах, які допоможуть китайській армії. Відтоді Nvidia розробила три мікросхеми, спеціально розроблені для китайського ринку.

На Китай припадає близько 17% доходів Nvidia за рік, що закінчився в січні, після запровадження санкцій США, тоді як два роки тому ця частка становила 26%.

 

Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС


Распечатать