Загадковий літак Китаю повернувся з орбіти після 8 місяців польоту
Про це повідомляє Xinhua.
Цей багаторазовий космічний апарат здійснив посадку 6 вересня на космодромі Цзюцюань, розташованому на північному заході Китаю. Він був запущений з того самого майданчика 14 грудня 2023 року за допомогою ракети Long March 2F і пробув на орбіті 268 днів, згідно з інформацією державних китайських ЗМІ Xinhua.
Хоча точні можливості космічного літака залишаються невідомими, Xinhua повідомляє, що цей політ допоможе створити більш зручні та доступні технології для мирного використання космосу в майбутньому.
Те, чим саме займався космічний літак під час цієї місії, як і під час попередніх, залишається загадкою. Наземні спостерігачі помітили, що апарат випустив невеликий об’єкт на орбіту.
Астроном Джонатан МакДовелл з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики припустив, що цей об’єкт може бути або малим супутником, або частиною обладнання, яке викинули перед завершенням місії.
Космічний апарат також провів операції зближення з об’єктом, що дозволяє тестувати можливості маневрування та ремонту супутників у космосі. Подібні технології можуть використовуватися для обслуговування супутників або ж потенційно втручатися в роботу ворожих апаратів під час конфліктів на орбіті.
Цікаво, що цей запуск стався за два дні до того, як Військово-космічні сили США мали запустити власний багаторазовий космічний апарат X-37B. Його запуск був відкладений, а сам апарат вирушив у космос лише 28 грудня 2023 року. Його місії також засекречені, як і в китайського літака.
Крім Китаю та США, Індія теж розробляє власний багаторазовий космічний апарат під назвою Pushpak.
Читайте по темі:
Распечатать