NYT: Росіяни почали більше критикувати Путіна після вторгнення ЗСУ на Курщину
Російські державні ЗМІ намагались подавати новини про Курщину у позитивнішій формі, зосередившись на допомозі місцевим мешканцям. Однак громадяни РФ сприймають ситуацію по-іншому.
За даними аналізу FilterLabs, низка росіян у соцмережах пишуть, що українські війська на російській території – це провал російського уряду, зокрема й Путіна.
У виданні зауважили, що позитивне ставлення росіян до Путіна трохи постраждало минулоріч, коли глава ПВК “Вагнер” Євген Пригожин йшов на Москву. А події на Курщині ще більше посилили негативні настрої.
“Відповідь Путіна на вторгнення у кращому випадку була визнана неадекватною, а в гіршому – образливою”, – сказав Джонатан Тойбнер, гендиректор FilterLabs.
Читайте по темі: СБУ проводить контррозвідувальні заходи у Шевченківському районі Києва
Більш позитивним ставлення до Путіна залишається у Москві, де Кремль більше контролює ЗМІ та громадськість. Але навіть у столиці ставлення до президента РФ змінилось, хоча й не так швидко, як в інших регіонах. У віддалених частинах РФ розчарування Кремлем зростає.
У США вважають, що поки рано говорити про те, наскільки постраждає репутація російського президента у довгостроковій перспективі. Офіційні особи США нагадали, що після заколоту Пригожина Путін швидко відновив свою підтримку завдяки здатності маніпулювати суспільством.
Однак постійна втрата популярності може ускладнити здатність Кремля вести війну проти України.
“Зараз важко оцінити ефект українського контрнаступу. Але очевидно, що це шокує і, для Путіна це соромно. Кремлівська пропаганда, розвороти та відволікання можуть зробити лише трохи в умовах поганих новин, які широко обговорюються по всій Росії”, – сказав Тойбнер.
Позитивне ставлення до Путіна різко впало в регіонах, де посилено набирають чоловіків на війну проти України.
“Якщо престиж та популярність Путіна впадуть у цих основних регіонах (особливо, якщо росіяни відчують, що війна не на їхню користь), Кремлю буде важче поповнювати свої військові лави”, – мовиться в аналізі FilterLabs.
Аналіз показав, що Кремль продовжує впливати на те, як російські національні ЗМІ висвітлюють війну. Але регіональні ЗМІ менш схильні прикрашати новини, сказав Тойбнер.