Голову Тульчинської прокуратури Пилипа Хоменка звільнили через пів року після отримання хабаря
Про це повідомляє КДКП.
Причиною подання скарги на прокурора став корупційний скандал у лютому 2024 року. Тоді працівники ДБР затримали через підозру в отриманні хабаря Пилипа Хоменка та його заступника Михайла Мургу. За даними слідства, у серпні 2023 року поліцейські під час патрулювання виявили на узбіччі дороги два вантажні автомобілі з незаконно зрубаним лісом. Цей транспорт належить підприємству «Тульчинський райагроліс».
Правоохоронці відкрили кримінальну справу, процесуальним керівництвом якої займалась група прокурорів, яку назначив Пилип Хоменко. На думку правоохоронців, у вересні 2023 року Хоменко почав реалізовувати схему з отримання хабаря: чоловік хотів закрити кримінальну справу та зняти арешт з вантажівок.
До схеми Хоменко долучив свого заступника Михайла Мургу, який мав приятельські стосунки з очільником «Тульчинського райагролісу». Хоменко просив за свої послуги 4 тисячі доларів.
Читайте по темі: Колишнього главу МЗС Італії засудили за махінації з нерухомістю
«Передача неправомірної вигоди здійснювалась у два етапи: 2 тисячі доларів США авансом та ще 2 тисячі доларів США після формування прокурором підстав для закриття провадження та досягнення домовленості із місцевими слідчими суддями про скасування арештів на майно, вилучене у кримінальному провадженні», — пишуть прокурори.
Мургу та Хоменка затримали одразу ж після отримання останньої частини хабаря, коли чоловіки ділили гроші.
За ухвалою Печерського районного суду зараз Хоменко перебуває під вартою та є відстороненим від своєї роботи. Хоменка підозрюють у отриманні неправомірної вигоди у великому розмірі за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 КК України).
Хоч у справі Хоменка не винесли вирок, але КДКП може незалежно від цього надавати оцінку дій прокурора. Там вважають, що дії Хоменка псують авторитет прокуратури в суспільстві та піддають сумнівам непідкупність прокурорів під час виконання своєї роботи.
Сам Хоменко не приєднався до засідання, щоб заперечити висновки та рішення КДКП. Попри це, у підозрюваного в корупції чиновника ще є можливість оскаржити своє звільнення в суді.
Читайте по темі:
Распечатать