Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 06:52:32

Російський Су-57 з’явився з ударним безпілотником С-71 під крилом

Російський Су-57 з’явився з ударним безпілотником С-71 під крилом
Російський Су-57 з’явився з ударним безпілотником С-71 під крилом
Це рішення, зазначили експерти, найімовірніше, нагадує крилату ракету. Однак за задумом розробників, С-71 мають повертатися до своїх власників після виконання бойового завдання.

Російська компанія "Сухой" представила прототип нового реактивного ударного безпілотника С-71, розробленого для інтеграції з винищувачами Су-57. Цей БПЛА призначений для розширення бойових можливостей Су-57, забезпечуючи його додатковими функціями, як-от розвідка, радіоелектронна боротьба і режим прямої атаки. Про можливості реактивного апарата розповіли 16 серпня оглядачі Bulgarian Military.

Найраніше повідомлення у ЗМІ про нові безпілотники з’явилося в листопаді 2023 року з посиланням на інсайдерську інформацію. А наприкінці липня 2024 року голова держкорпорації "Ростех" Сергій Чемезов офіційно підтвердив включення цих БПЛА в арсенал російських літаків п’ятого покоління.

Розроблення цього багатоцільового безпілотника розпочали 2019 року. У зв’язку з початком повномасштабного вторгнення в Україну процес нібито було прискорено і спрощено для забезпечення швидкого масового виробництва. Компанія "Сухой" створила власну виробничу лінію для систем управління і наведення, щоб знизити залежність від зовнішніх постачальників компонентів.

С-71 існує у двох варіантах. С-71К "Ковер", який працює як керована ракета класу "повітря-земля", і досконаліший апарат С-71М "Монохром", призначений для підвіски у внутрішньому відсіку озброєння Су-57. Останній має суто розвідувальне призначення, для чого оснащений відповідною оптико-електронною апаратурою.

Технічні особливості

Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС

Безпілотник С-71 має трапецієподібну конструкцію, яка мінімізує його радіолокаційну помітність, складні стрілоподібні крила, що складаються, для зниження опору, а також V-подібне оперення для стійкості і турбореактивний двигун.

Турбовентиляторний двигун ТРДД-50, аналогічний тому, що використовується в крилатих ракетах Х-59М і Х-101, забезпечує апарату швидкість до 0,6 Маха. Водночас стеля становить 8000 метрів.

БПЛА має модульну боєголовку, електрооптичну систему наведення, автоматичний режим виявлення і ураження цілей. Управління здійснюється через канал зв’язку з оператором.

Схема використання російських підвісних безпілотників під Су-57 rxiqeeieidrhhab

Аналог західних зразків

Коментуючи розробку росіян, оглядачі Defense Express зазначили, що в РФ вирішили скопіювати аналогічні розробки країн Заходу, зокрема США, які першими почали включати безпілотники до складу озброєння винищувачів п’ятого покоління. Російські розробники адаптували цю концепцію під свої потреби.

На перший погляд, безпілотники С-71, незалежно від функціоналу, простіше було б назвати крилатими ракетами через конструктивні особливості. Однак є важлива відмінність: за задумом російських розробників, ці БПЛА мають повертатися до своїх власників після виконання завдання. Але поки що технічні деталі того, як має виконуватися посадка С-71 для їхнього повторного використання, не заявлені.


Распечатать