Суддя з російським паспортом продовжує щомісяця отримувати 200 тисяч гривень
Майже рік тому журналісти-розслідувачі виявили у неї російський паспорт, але ВРП не знайшла достатніх доказів, щоб припинити відставку, яка передбачає довічне утримування. Сімоненко щомісяця отримує майже 200 тисяч гривень з державного бюджету.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
25 липня 2024 року Вища рада правосуддя розглядала питання припинення відставки Валентини Сімоненко, яка працювала суддею у Верховному суді. Припинити відставку просила голова Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан» Катерина Бутко, бо у Валентини Сімоненко виявили іноземне громадянство.
За даними журналістів-розслідувачів зі «Схем», суддя Валентина Сімоненко отримала російський паспорт у 2003 році: «… причина набуття громадянства Росії є стаття 18 пункт «а» Федерального закону «Про громадянство РФ», в якій зазначено, що його може отримати особа, член подружжя якої або родич, або батьки мають російське громадянство».
Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС
Під час отримання громадянства Росії Сімоненко вже працювала суддею в Апеляційному суді Севастополя у нині окупованому Криму. Наразі паспорт жінки значиться недійсним «у зв’язку зі спливом строку його дії».
За інформацією журналістів, російський паспорт Валентині Смірновій видав орган внутрішніх справ у станиці Вешенській Ростовської області. У базах даних витоку мешканців РФ вказано, що станом на 2015 та 2017 роки Сімоненко була зареєстрована саме в цьому регіоні. Дані її російського паспорта є у цих базах: «Це може свідчити про те, що Валентина Сімоненко не виходила з громадянства РФ, адже відповідно до указу президента Росії від 14 листопада 2002 року для цього необхідно подати документ про зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання. Що суддя, відповідно до витоку з російських баз даних, вірогідно, не зробила».
Суддів, у яких виявляють будь-яке іноземне громадянство, можуть звільнити, а у випадку з Валентиною Сімоненко їй можуть скасувати відставку, яка передбачає довічне грошове утримування (Сімоненко щомісяця отримує близько 200 000 гривень), але ВРП вирішила цього не робити, бо не має достатньо доказів наявності у судді російського громадянства.
ВРП прийшла до такого висновку, бо у Службі безпеки України зазначили, що у них немає інформації про наявність чи відсутність російського паспорта в Сімоненко. Також Вищій раді правосуддя повідомили у відповідних органах, що Сімоненко не перетинала кордон України у напрямку країни-агресорки, а також лінії розмежування з тимчасово окупованою територією України з 8 листопада 2017 до 22 січня 2024 року.
Сама суддя у відставці зазначила ВРП, що не зверталася до будь-яких органів РФ щодо присвоєння їй ідентифікаційного податкового номера та заперечує його отримання. Але разом з тим Сімоненко зазначає, що у 2015 році вона успадкувала разом зі своєю сестрою земельну ділянку у Севастополі та отримала російський податковий номер під час оформлення спадщини сестрою судді.
«(Сімоненко, — ред.) Звернула увагу і на той факт, що документом особи, якій присвоєно зазначений російський ідентифікаційний податковий номер, вказано паспорт громадянина України, виданий їй у 2015 році, що, відповідно, спростовує викладені обставини щодо набуття нею громадянства РФ», — йдеться у матеріалі рішення ВРП.
Випадок з набуття російського податкового номера розглядали у Вищій раді правосуддя у 2018 році. Тоді ВРП не відкрила дисциплінарну справу на Сімоненко через відсутність порушень у діях судді.
У практиці ВРП є випадки, коли їй вистачало доказів, що скасовувати відставку суддям, які мають російське громадянство, за зверненнями СБУ та активістами «Автомайдану». Від початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну є п’ять відповідних рішень цього органу. Йдеться про вже колишніх суддів Тамару Міщенко, Наталію Булавіну, Наталю Купавську, Валерія Буханько та Тетяну Шиповалову.
Читайте по темі: В Одесі лунають повторні вибухи
Раніше журналісти виявили російський паспорт в очільника Касаційний господарський суд у складі Верховного суду Богдана Львова. Після скандалу його звільнили й Львов намагався поновитись на посаді через суд, але колишньому судді не вдалося виграти апеляцію. Львов зараз намагається оскаржити рішення суду в касації, але він вже вдруге подає скаргу, бо попередню йому повернули через неправильне оформлення.
Читайте по темі:
Распечатать