Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 12:55:24

Російський «Норнікель» через санкції планує перенести виробництво міді в Китай - Reuters

Російський «Норнікель» через санкції планує перенести виробництво міді в Китай - Reuters
Російський «Норнікель» через санкції планує перенести виробництво міді в Китай - Reuters
Російський гірничодобувний гігант «Норнікель», один із найбільших у світі виробників нікелю, міді та металів платинової групи, через санкції веде переговори з китайською China Copper про створення спільного підприємства і перенесення своєї бази виплавки міді до Китаю.

Про це пише Reuters.

Якщо угоди буде досягнуто й реалізовано, це стане першим випадком, коли російський завод тікає з Росії через санкції – заборону американської і британської бірж металів приймати новий алюміній, мідь і нікель, вироблені в Росії.

Новий завод у Китаї, що має бути побудований до середини 2027 року, матиме потужність виробництва до 450 тисяч тонн міді на рік, що становитиме близько 2% світових запасів щорічного річного виробництва, які оцінюються приблизно в 22 мільйони тонн.

«Норнікель», який прозвітував про виробництво 425,4 тисячі тонн рафінованої міді минулоріч, переробляє усі свої концентрати на арктичному заводі, єдиному підприємстві, де виробляється готова мідь для доставки на біржі.

У квітні компанія заявила, що планує закрити свій арктичний завод і побудувати новий завод у Китаї з неназваним партнером.

Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС

Керівники China Copper, що належить найбільшому в світі китайському виробнику алюмінію Chinalco, у червні відвідали Москву, де в загальних рисах обговорити можливе спільне підприємство. Деталі його структури та інвестицій наразі обговорюються.

Очікується, що рішення про спільне підприємство, продукція якого реалізовуватиметься переважно в Китаї, буде прийнято протягом наступних кількох місяців.

План переміщення з’явився невдовзі після того, як Лондонська біржа металів, найбільший і найстаріший у світі форум металів, оголосила про нові обмеження на продаж продукції в квітні.

«Норнікель» і його метал не перебувають під санкціями США чи Європи, але багато західних споживачів відмовляються купувати метал російського походження після вторгнення Росії в Україну.

Зазначається, що China Copper виявилась єдиною компанією, зацікавленою у створенні спільного підприємства з «Норнікелем», оскільки її материнська компанія Chinalco безпосередньо управляється центральним урядом Китаю і має право приймати ключові рішення за участю іноземних сторін.

«Норнікель» звертався до інших китайських державних виробників міді, але більшість із них підпорядковані урядам провінцій і не ризикують співпрацювати з іноземною компанією без дозволу центрального уряду країни.


Распечатать