Мінекономіки скасувало скандальний наказ про бронювання працівників Glovo, Favbet і рекламістів
Про це очільниця міністерства, перша віцепрем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила у Facebook.
"Щодо інформації, яка з’явилася у ЗМІ щодо бронювання деяких технологічних компаній. З огляду на суспільний резонанс я скасовую наказ про бронювання й будемо розбиратися у ситуації й аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо", – написала очільниця Мінекономіки.
Вона пояснила, що ці компанії звернулися з клопотанням про бронювання співробітників до профільного Міністерства цифрової трансформації. Мінцифри визнало їх критично важливим на підставі трьох із семи критеріїв: відсутність заборгованості по ЄСВ, рівень зарплати й те, що вони є резидентами "Дія.Сіті".
"Після цього Мінцифри відправило списки військовозобов’язаних у Генштаб для перевірки. На основі рішення Генштабу, списки опрацьовуються Міністерством економіки. У випадку відсутності правових підстав для відмови, ухвалюється рішення про бронювання працівників", – додала Свириденко.
Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС
Раніше народний депутат Олексій Федієнко ("Слуга народу") оприлюднив відповідний наказ Міністерства економіки від 8 квітня. Згідно із ним, бронювання від мобілізації на пів року отримали військовозобов’язані співробітники компаній:
ТОВ "ГловоАпп Україна" (сервіс доставки Glovo);
ТОВ "Фавбет Тек" (Favbet Tech, розробляє програмне забезпечення для азартних ігор);
ДП "ССМ" (група рекламно-комунікаційних агенцій, яка в Україні представлена медійними, креативними та PR агенціями Leo Burnett, MSL, Performics, Publicis Ukraine, Saatchi & Saatchi, Starcom, Spark Foundry, Zenith);
ТОВ "Віза Україна" (представництво платіжної системи Visa);
ТОВ "Агрі Чейн" (IT-компанія, заснована агрохолдингом "Астарта-Київ");
ТОВ "Корт" (виробник БПЛА, засобів РЕБ, антидрон-систем тощо).
"В цілому я не проти економічного блокування. Гроші на утримання армії нам потрібні. Але інколи навіть керівники ТЦК не можуть зрозуміти, чому підприємства які випускають дрони, реби, не бронюють, бо не проходять по критеріям, а от такі як у переліку, лист додав, вони вимушені бронювати, закон", – написав Федієнко.
Справжність документа згодом підтвердив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат Ярослав Железняк ("Голос").
"Я спеціально перевірив з декількох джерел чи не є фейком той документ від Мінекономіки про бронювання деяких підприємства….зокрема грального бізнесу який гуляє інтернетом сьогодні. Але, на жаль, це правда", – написав він у Telegram.
Він зауважив, що "одне підприємство в цьому списку з гральної сфери за статистикою є одним з найгірших за податковим навантаженням".