Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 12:15:43

Китайський супутник зафіксував понад 100 спалахів білого світла на Сонці

Китайський супутник зафіксував понад 100 спалахів білого світла на Сонці
Китайський супутник зафіксував понад 100 спалахів білого світла на Сонці
Передова обсерваторія космічного базування для дослідження Сонця (ASO-S), що отримала назву "Куафу-1", виявила понад 100 спалахів білого світла на Сонці з моменту свого запуску в жовтні 2022 року, згідно з даними обсерваторії Цзицзіньшань при Академії наук Китаю.

Про це повідомило Інформаційне агентство Сіньхуа.

Спалахи білого світла на Сонці – це тип спалахів, які демонструють підвищене випромінювання у безперервному спектрі видимого світла. Ці спалахи, як правило, мають високу енергію і можуть впливати на космічну погоду, викликаючи збої в наземному зв’язку, а також перешкоджаючи нормальній роботі космічних апаратів.

До запуску ASO-S спостереження та повідомлення про спалахи білого світла на Сонці були обмежені приблизно 300 випадками, що становило відносно невелику частку від загальної кількості спалахів.

Дослідницька група супутника проаналізувала 205 високоенергетичних спалахів, що мали місце в період із жовтня 2022 по травень 2023 року. Серед них було виявлено 49 спалахів білого світла, в результаті чого частота виникнення спалахів білого світла склала 24%, що значно перевищує дані, що спостерігалися раніше.

Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС

"Дані спостереження за допомогою ASO-S показують, що спалахи білого світла не такі рідкісні, як вважалося раніше", – зазначив головний науковий співробітник місії ASO-S і дослідник вищезгаданої обсерваторії Гань Вейцюнь.

"Команда дослідників продовжить комбінувати багатохвильові спостереження з інших супутників для всебічного вивчення спалахів білого світла, щоб забезпечити теоретичну основу прогнозування космічної погоди в країні", – додав Гань Вейцюнь.

ASO-S – це комплексний супутник для спостереження за Сонцем, який використовується для досліджень сонячної системи. Його було офіційно передано обсерваторії Цзицзіньшань у вересні 2023 року.

З моменту свого запуску супутник записав близько 600 ТБ необроблених даних спостережень за Сонцем, надавши багатий матеріал для подальших досліджень.

Нове дослідження було опубліковано в журналах Solar Physics та Astrophysical Journal Letters.


Распечатать