Пошук по сайту:

18 янв 2025 г. 10:17:25

Апеляційна палата залишила під заочним арештом ексмера Одеси Костусєва

Апеляційна палата залишила під заочним арештом ексмера Одеси Костусєва
Апеляційна палата залишила під заочним арештом ексмера Одеси Костусєва
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під заочним арештом колишнього міського голову Одеси Олексія Костусєва, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до заволодіння бізнесменами Борисом Кауфманом і Алексом Боруховичем (Олександр Грановський) комунальним аеропортом «Одеса».

Про це повідомляє прес-служба АП ВАКС.

В суді не називають прізвище мера, проте, за інформацією «Слово і діло», йдеться саме про Костусєва, якого 11 грудні 2023 року заочно заарештували. До цього його оголошували в розшук у межах цієї справи.

«15 травня 2024 року Апеляційна палата розглянула апеляційні скарги сторони захисту на ухвалу слідчого судді ВАКС від 11.12.2023 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою колишньому меру м. Одеси. За результатами розгляду колегія суддів АП ВАКС залишила без задоволення апеляційні скарги сторони захисту, а ухвалу слідчого судді ВАКС – без змін», – інформує АП ВАКС.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру бізнесменам Борису Кауфману і Алексу Боруховичу, а також колишньому міському голові Одесі Олексію Костусєву та його ексзаступнику. За даними слідства, у 2011 році група осіб, до якої входили колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два бізнесмена, розробили та реалізували злочинну схему, в результаті якої майновий комплекс стратегічного об’єкту – міжнародного аеропорту перейшов з власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів.

Читайте по темі: Колишнього главу МЗС Італії засудили за махінації з нерухомістю

В результаті подальших дій учасників схеми місто повністю втратило будь-який контроль над вказаним об’єктом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Натомість, особи які отримали контроль над аеропортом роками привласнювали дохід від його діяльності. Для унеможливлення повернення аеропорту у власність міста усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали взагалі.

В результаті реалізації схеми, її учасники заволоділи майном аеропорту на суму 118 млн грн та доходами від його діяльності у сумі понад 2,5 млрд грн.


Распечатать