Туреччина представила «розумні» морські міни Malaman
На виставці Defence Services Asia 2024 у Куала-Лумпурі турецька компанія Koç Savunma, що займається розробкою оборонних рішень, представила свою нову інтелектуальну морську міну Malaman у формі камуфляжу.
Згідно з інформацією, наданою британським військово-морським виданням Naval News, проєкт Malaman smart naval mine спрямований на те, щоб унеможливити залежність турецьких ВМС від іноземних джерел озброєння для ведення протимінної війни, повідомляє АрміяInform.
Турецька компанія Koç Savunma, яка виступає як головний координатор цього проєкту, розробила інтелектуальну частину міни та її загальний дизайн. Інша турецька компанія TÜBITAK, яка надає підтримку проєкту, займається питаннями контролю вибухових речовин, тоді як ще одна допоміжна фірма MKE виробляє вибухові матеріали для снаряда.
Згідно з інформацією, наданою Naval News, продемонстрована на виставці DSA 2024 міна вже успішно пройшла етап функціональної демонстрації, включаючи фактичний підрив у морі та найближчими місяцями її буде прийнято на озброєння турецькими ВМС.
Читайте по темі: МЗС за допомогою штучного інтелекту створило представницю з консульських питань – Вікторію Ші
Як вказують британські військові експерти, Malaman — це сучасна, адаптована та масштабована інтелектуальна донна міна, яка може виявляти та класифікувати свої цілі на великих відстанях у відкритому морі за допомогою акустичних, магнітних датчиків та детекторів тиску.
Морська міна Malaman може встановлюватися екіпажами підводних човнів, військових кораблів, літаками та безпілотниками. За словами представників компанії, єдиним обмеженням для безпілотних транспортних засобів при встановленні цієї морської міни є розміри та вага Malaman.
Оснащена електронним модулем компанії KoçSavunma та інтелектуальним механізмом підриву, ця міна виявляє кораблі та класифікує їх за цільовими категоріями. А потім підриває свою боєголовку в оптимальній точці, ефективно пробиваючи кіль ворожого корабля і топить судно-ціль.
Використовуючи програмне забезпечення Malaman, можна запрограмувати міну на підрив під певним судном серед тих, що рухаються у складі конвою, що забезпечує можливість точного наведення на ціль.
Інтелектуальні можливості Malaman, включаючи програмне забезпечення та датчики, дозволяють їй розпізнавати та вибірково вражати конкретні цілі, зводячи до мінімуму ризик детонації під безпечними або малоцінними судами. Це не тільки вводить противника в оману, змушуючи його недооцінювати мінну зону, а й ускладнює зусилля кораблів боротися з мінами, збільшуючи час, необхідний для операцій з розмінування.
Повідомляється, що Malaman має візуальну (у вигляді маскувального чохла) і акустичну непомітність, що гармонує з обстановкою на морському дні. Міна оснащена підводною вибухівкою, виготовленою із пластику.
Malaman не схильна до швидкого нагрівання та ударів куль, здатна працювати в діапазоні температур від -2,5°C до +36°C. Вона оснащена системою підводної акустичної ідентифікації «свій-чужий» та датчиками тиску, вібрації, магнітних аномалій та звуку. У разі важкої боєголовки для нейтралізації вражаючого елемента в міні використовуватиметься метод об’ємного заряду (пошкодження при розширенні/розбуханні).
Дальнобійна версія Malaman, відома як UÇA, є значним удосконаленням можливостей наступальних мін, що посилює загальну стратегічну перевагу. Таким чином, UÇA презентується її турецьким виробником як технологія, що змінює правила гри на військово-морській арені, оскільки вона дозволить обмежити пересування ворожих військових кораблів і підводних човнів у спірних водах без будь-якого ризику.
Читайте по темі: Росіяни розсилатимуть мешканцям ТОТ електронні повістки, - ЦНС
Видання Naval News наводить технічні характеристики міни Malaman:
Робоча глибина: понад 100 мВага: понад 600 кгДіаметр: 533 ммДовжина: понад 1800 ммБойова частина: від 25 до 30 кг.«Malaman — це перша донна морська міна, розроблена Туреччиною із залученням виключно національних ресурсів. Наша країна не має іншого подібного морського боєприпасу. У той же час, у світі дуже мало держав, здатних виробляти такі міни. Разом із Malaman ми входимо до цієї ліги та зараз перебуваємо на стадії завершення цього мінного проєкту. Таким чином, він буде внесений в інвентаризацію ВМС, а потім розпочнеться масове виробництво», — заявив у коментарі порталу Defensehere керуючий директор фірми-виробника KoçDefence Хакан Октем.
На виставці Defence Services Asia 2024 компанія Koç Savunma представила свою нову інтелектуальну морську міну Malaman. Відео: Defensehere
Читайте по темі:
Распечатать