У Міноборони пояснили, в яких підрозділах служитимуть мобілізовані засуджені
Про це заявив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.
За словами речника, рішення про умовно-дострокове звільнення ув’язненого ухвалює суд. Мобілізовані засуджені зможуть служити у відповідних спеціальних підрозділах військових частин.
Також Лазуткін пояснив, що не всіх засуджених зможуть мобілізувати до армії. Обмеження діятимуть для осіб, які відбувають покарання або були засуджені:
за злочини проти основ нацбезпеки України;умисне вбивство двох або більше людей, або вбивство з особливою жорстокістю, або поєднане зі зґвалтуванням чи сексуальним насильством;злочини проти статевої свободи та недоторканості;злочини, пов’язані з тероризмом;порушення правил дорожнього руху у стані сп’яніння, якщо воно спричинило смерть кількох людей;вбивство або замах на вбивство правоохоронця чи військовослужбовця;особливо тяжкі корупційні злочини.Мобілізація засуджених
Нагадаємо, 8 травня Верховна рада ухвалила законопроект про мобілізацію засуджених. До другого читання з закону прибрали ризики щодо корупції.
Закон передбачає мобілізацію ув’язнених та військову службу за контрактом під час воєнного стану. Для таких засуджених передбачається умовно-дострокове звільнення після відбуття покарання.
Як пояснив міністр юстиції, в Україні переповнені в’язниці. За його словами, від 10 до 20 тисяч ув’язнених можуть бути мобілізовані до армії.
Читайте по темі:
Распечатать